GÖKMEYDAN DEĞİŞECEK

Videoyu Aç GÖKMEYDAN  DEĞİŞECEK
A
a

Çalçı Köylüleri Eğitim ve Kültür Derneği’nde vatandaşlarla bir araya gelen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Kent Park ile Gökmeydan’da bir şeyler değişmeye başlamıştı, Cumhuriyet Parkı ile bu değişim tamamlanacak” dedi.


Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, demokratik kitle örgütlerini ziyaret etmeye devam ediyor. Son olarak Gökmeydan Mahallesinde bulunan Çalçı Köylüleri Eğitim ve Kültür Derneği’ni ziyaret eden Başkan Kurt, vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Kurt, onların istek ve şikayetlerini de dinledi.
MERKEZ OLACAK
Son 5 yılda Odunpazarı’nda yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Kurt, Cumhuriyet Parkı’nın Gökmeydan Mahallesinin çehresini değiştireceğini söyledi. “Bu parkla bile Gökmeydan Mahallesi merkez olacak. Kent Park ile Gökmeydan’da bir şeyler değişmeye başlamıştı, Cumhuriyet Parkı ile bu değişim tamamlanacak. 29 Ekim’de açılışını yaptık, şimdi pek bir şey anlaşılmadı ama bahar gelince o çok daha güzel olacak” dedi. Cumhuriyet Parkı’nda açılacak kafelerle parkın dinlenme ve eğlenme merkezi haline geleceğini ifade eden Başkan Kurt, açılacak olan kafelerin Hamamyolu Caddesi ve Aladdin Park’ta olduğu gibi Odunpazarı Belediyesi tarafından işletileceğini vurguladı.
GÜÇLERİ YETMEZ
Pazar yeri alanı ile ilgili ciddi sorunlar yaşandığını belirten Başkan Kurt, “Açık pazaryeri olarak yapılan yer, Vakıflar ile kavgalı bir yer. Biz de oraya bu mahallenin çocukları, gençleri yararlansın diye Spor Kompleksi yaptık. Sanki vatan hainliği yapmışız gibi bir havaya sokmaya çalıştılar. Biz, orada her türlü kavgayı yaptık. Orayı verdirmedik, bundan sonrada kimsenin almaya gücü yetmez. Spor alanı olarak kalır” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi