GÖKYÜZÜNDE ENGEL YOK

Videoyu Aç GÖKYÜZÜNDE ENGEL YOK
A
a

Tepebaşı Belediyesi’nin Model Uçak Başlangıç Kursu’nu başarı ile tamamlayan özel eğitim öğrencileri, Türk Hava Kurumu onaylı sertifikalarını aldı.

Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi ve Türk Hava Kurumu (THK) iş birliğiyle 4 Haziran’da başlayan eğitimler 10 Eylül’de tamamladı. Engelli Koordinasyon Merkezi’nde, THK Model Uçak Rehber Öğretmeni Gülnaz Tunç önderliğinde toplam 12 özel eğitim öğrencisi, Model Uçak Başlangıç Kursu’nda, tümevarım ve buluş yöntemlerini kullanarak 3 aylık dönemde, 2’şerli gruplar halinde çalıştı. Proje, Tepebaşı Doğal Yaşam Merkezi’nin piknik alanında düzenlenen Gökyüzünde Engel Yok – 3 Model Uçak Festivali ile son buldu. Festivale, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, THK Türkkuşu Okulu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bayçora, THK Şube Başkan Vekili Erkan Turan, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş, özel eğitim öğrencileri ve aileleri katıldı. Festivalde THK Model Uçak Rehber Öğretmeni Gülnaz Tunç, model uçak yapımı eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencileri tebrik etti.
ONUR DUYDUK
Böyle bir organizasyona destek vermekten onur duyduklarını kaydeden THK Türkkuşu Okulu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bayçora, “Bildiğiniz gibi THK, Ulu Önder Atatürk’ün ‘İstikbal Göklerdedir’ diyerek 1925 yılında kurduğu, halktan aldığını halka veren kurumdur. Sizler de yaptığınız model uçaklarla havacılığa katkı sağladınız” ifadelerini kullandı.
HAYATA KAZANDIRDIK
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da, göreve geldikleri ilk günden bugüne kadar özel çocukları hayata kazandırmayı önemsediklerini aktararak, “Göreve geldiğimiz günden bugüne onların moralini, gücünü yükseltmek ve toplum içerisinde birey gibi yaşayabilmelerini hedefledik. Bu bir nevi istihdam projesi gibiydi ve öyle de devam edecek. Gerek Gökkuşağı Kafemiz, gerek Montaj Atölyemiz Türkiye’de nadir yapılan işlerdendir. Özellikle Montaj Atölyemizin Türkiye’de eşi benzeri yok. Sadece Eskişehir’de Tepebaşı bölgesinde yapılan bir proje. Hatta 9 Ekim’de Organize Sanayi Bölge Başkanlığıyla beraber bu bölgede de ikinci Montaj Atölyesini hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.
YÜZLERİ GÜLÜYOR
“İyi ki bu özel çocuklarımızla hep beraberiz” diyen Başkan Ataç, şöyle devam etti: “Model uçak yapımı arkadaşlarımıza biraz kolay gelmiş olabilir. Çocuklarımız bu konuda gerçekten yetenekliler. Tabi yine bunu başarmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Onların yüzleri güldüğü zaman annelerin, babaların, bizlerin de yüzü gülüyor. Birlikte bu güzellikleri yaşıyoruz. İyi ki Tepebaşı bölgesinde bu güzel işleri yapıyoruz ve iyi ki bu özel çocuklarımızla hep beraberiz diyorum. Çünkü bu çocuklarımızın tek bir duygusu var o da sevgidir.”
PLAKET VERİLDİ
Konuşmaların ardından THK Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bayçora Başkan Ataç’a plaket ve THK şapkası verirken, Başkan Ataç da, Bayçora ve THK Şube Başkan Vekili Erkan Turan’a desteklerinden dolayı plaket takdim etti. Daha sonra Başkan Ataç ve beraberindekiler, kursu başarıyla tamamlayan özel eğitim öğrencilerine sertifikalarını verdi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi