Görüşleri alınacak

Okunma: 208
Videoyu Aç Görüşleri alınacak
A
a

Tepebaşı ilçesine yapılması planlanan kömürlü termik santral konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirilmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından Tepebaşı Belediyesi’nin görüş ve önerilerini değerlendirilmek üzere İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu’na yazılı olarak iletilmesi istendi.

Söz konusu gelişme üzerine Tepebaşı Belediyesi düzenlenecek bir toplantı ile kömürlü termik santralin çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) raporu sürecinde bölge halkının görüşlerini alacak. 18 Ocak Perşembe günü saat 13.00’te, Tepebaşı Belediyesi Gündüzler Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek olan toplantı ile bölge halkının kömürlü termik santral konusunda görüşleri alınacak. Toplantıda bölge halkının kömürlü termik santral hakkında paylaştığı görüşler de dikkate alınarak hazırlanacak rapor, ilgili mercilere iletilecek.
Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, şehrin geleceği açısından hayati önem taşıyan ve bölgede çevresel, tarımsal ve sosyo-kültürel hayatta köklü değişiklikler yaratacak kömürlü termik santralle ilgili fikirlerini paylaşması için bölge sakinlerini toplantıya davet etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi