TARIM FUARI

Göz yumanlar yargılanmalı

Okunma: 538
Videoyu Aç Göz yumanlar yargılanmalı
A
a

Emek Partisi İl Örgütü 10 Ekim Ankara katliamının yıl dönümü sebebiyle parti binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan ve davayı takip eden avukat Heval Yıldız Karasu, “Böyle bir katliamda mesele duruşmada dizili olan 30 – 40 kişi değil. Bizim derdimiz bu katliamların önünü açan veya göz yuman sorumluların yargılanması” dedi.

10 Ekim 2015 yılında Ankara Garı önünde yapılan terör saldırısı sebebiyle 102 kişi yaşamını yitirmişti. Katliamın yıl dönümü sebebiyle Emek Partisi (EMEP) İl Örgütü parti binasında açıklama yaptı. Toplantıda konuşan EMEP İl Başkanı Hüseyin Öge, “Bu katliamda 102 arkadaşımızı kaybettik. 14 tanesi partilimiz, üyemiz. Hepsi birbirinden değerli insanlardı. Ama birisi farklıydı. Yıllarca birlikte çalıştığımız, parti yönetimde olan, yoldaşımız, arkadaşımız Korkmaz Tetik’ti. Acılarımız o günkü gibi taze. Gülüşümüzün bir yanı eksik. Ama umudumuz, direncimiz ve kararlılığımız o günkü kadar büyük. O acıyı yaşatanlardan hesap soracağız” dedi.
 
KATLİAM GÖZ GÖRE GÖRE GELDİ
10 Ekim katliamının davasını takip eden ve dava süreci ile ilgili bilgi veren Avukat Barış İpek ve Heval Yıldız Karasu, 10 Ekim günü yaşanan güvenlik sorununa dikkat çekti. Katliamın göz göre geldiğini söyleyen Karasu, “Polis arama noktalarından herkes çok rahat geçti o gün. Ne üst araması ne araçların araması vardı. Miting saatinden 12 saat önce Ankara girişindeki aramaları kaldırıyor devlet. Hem bir sürü istihbarat var hem de Ankara’ya gelenleri aramaya gerek yok diyor. Bütün müştekilerin de ifadelerinde var, biz hiçbir mitinge bu kadar elimizi kolumuzu sallayarak gelmedik diyorlar. Arama yapılmadı. Biz tutukluların değil sorumlu olan devlet yetkililerin, bu olayda suçu olan asıl kişilerin yargılanmasını istiyoruz. Bazı arkadaşlarımız gazdan öldü. Alana gaz attılar o gün. Alana gelmeyen sağlıkçılar yargılanmıyor, alana gaz atan polisler yargılanmıyor. Böyle bir katliamda mesele orda dizili 30 – 40 kişi değil. Bizim derdimiz bu katliamların önünü açan veya göz yuman sorumluların yargılanması” diye konuştu.  Avukat Barış İpek ise, gerçek sorumluların ortaya çıkartılması için mücadele ettiklerini söyleyerek, davada devlet yetkililerin de sorumluluğunun olduğunu ifade etti. MELTEM KARAKAŞ
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi