Günay Sevgi Evleri’nde

Videoyu Aç Günay Sevgi Evleri’nde
A
a

AK Parti Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Emine Nur Günay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sevgi Evleri’ndeki çocuklar ile birlikte Sazova’da bulunan Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’ni ziyaret etti.

Yaşları sekiz ila on altı arasında değişen çocuklarla önce Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’ni gezen Günay daha sonra çocuklar ile çay içerek sohbet etti.  Kendisine yöneltilen, çocukluk yıllarından eğitim hayatına, kardeşleri ve ailesiyle olan ilişkilerinden, siyasete girme sürecine dair soruları içtenlikle yanıtlayan Günay, çocuklarla tek tek konuşup okul ve sosyal hayatlarıyla ilgili bilgi aldı. Eğitim’in ve okul yıllarının önemine dikkat çeken Günay ‘’Sizler bizim göz bebeğimiz, aydınlık geleceğimizsiniz. Sorduğunuz sorulardan ne denli pırıl pırıl gençler olduğunuzu anlayabiliyorum. Bu ülkenin yarınları için hep beraber güzel şeyler yapacağız. Derslerinize sıkı sıkı sarılın ve kendinizi yetiştirin. Bunun için yardıma ihtiyacınız olursa biz buradayız’’ şeklinde konuştu.
KİTAP HEDİYE ETTİ
Sevgi Evleri’nin misyonuna da değinen Günay, ‘’Bakanlığımızın bu alandaki çalışmaları çok önemli. Sevgi Evleri’ni sık sık ziyaret ediyorum. Buradaki çocuklarımız ile sohbet ediyoruz, geleceklerini değerlendiriyoruz. Ben çocuklarımızın doğru yetiştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi. Günay, sohbet sonrasında, çocuklara yarıyıl tatilinde okumak üzere kitaplar hediye etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi