Güneydoğu’dan büyük destek

Videoyu Aç Güneydoğu’dan  büyük destek
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir’de yaşayan çoğunluğu Ağrı ve Van olmak üzere Güneydoğulu yurttaşlarla bir araya geldi.  

Emek Mahallesi’nde bulunan Ekin Düğün Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya CHP Milletvekili Utku Çakırözer, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar’da katıldı. Güneydoğulu yurttaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan Başkanlar, ayrıştırma çabalarına karşı birlikte mücadele etmenin öneme dikkat çekti.
İMZA ATACAĞIZ
Vatandaşlara hayata geçirdikleri projeleri anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, önümüzdeki dönemde çiftçiyi tarım ve hayvancılıkta ayağa kaldıracak projelere imza atacaklarını ifade etti. Ağrı ve Vanlılar başta olmak üzere kendilerine destek verenlere konuşmasında teşekkür eden Büyükerşen, yeni dönemde kendileriyle iyi ilişkiler içerisinde olmaya devam edeceklerini ifade etti.
ET İLE TIRNAK GİBİ
Konuşmasında miting alanlarında yapılan ayrıştırıcı konuşmalara değinen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,   Kurtuluş Savaşını birlikte yapmış, Çanakkale’ de Sakarya’ da birlikte mücadele etmiş insanları bölmenin kolay olmadığını söyledi. Türkiye halklarının et ile tırnak gibi olduğunu kaydeden Başkan Kurt, Eskişehir’in Türkiye’nin dört bir yanından göç alan bir şehir olduğunu ifade etti. Eskişehir’e göç edenlerin Eskişehirlilerin birer parçası olarak gördüğünü dile getiren Başkan Kurt, Eskişehir’e Güneydoğu’dan göç eden yurttaşların Eskişehir’in sanayileşmesinde çok büyük katkıları olduğunu belirtti. Yerel yönetimlerde ayrıma yer olmadığını vurgulayan Başkan Kurt, Eskişehir’de kardeşçe yaşayabilmenin yolunun birlikte mücadele edebilmek olduğunun altını çizdi. Türkiye’yi benden olan benden olmayan diye ayrıştırmaya kalkanlara karşı birlikte mücadele etmek zorunda olduklarına dikkat çeken Başkan Kazım Kurt, bunun içinde 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin çok önemli olduğunu söyledi.
GÜZEL GÜNLERE
Etkinlikte konuşma yapan isimlerden biri de Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç oldu. Programda vatandaşlar ile bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Başkan Ataç, Çanakkale’ye her gittiğinde oradaki şehitliklerde ülkenin dört bir yanından gelerek vatan uğruna can vermiş Mehmetçikleri gördüğünü söyledi. Bu birlikteliğin Eskişehir’de de çok güzel bir biçimde yaşatıldığını kaydeden Başkan Ataç, kente ülkenin çeşitli yerlerinden göç edenler ile birlikte Eskişehir’de bir kültür zenginliği oluştuğunu da belirtti. Bu birliktelik ve huzur ortamının asla bozulmayacağına vurgu yapan Başkan Ataç, bundan sonra da Eskişehir'de hep birlikte, yan yana ve omuz omuza daha güzel günlere yürüneceğini ifade etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi