‘ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIZ’

Güncel Hit: 237 / Yorum: 0 / 11 Şubat 2017 23:22
‘ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKACAĞIZ’
-A +A


Tepebaşı Belediyesi tarafından Tepebaşı Gönüllüleri için düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Referandumdan alnımızın akıyla çıkacağız. Bizim gocunacak bir şeyimiz yok. 16 Nisan akşamında el ele kol kola yürüyerek mutluluğa ereceğiz” dedi.
Tepebaşı Belediyesi tarafından Tepebaşı Gönüllüleri için bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP İl Başkanı Sinan Özkar, BBP İl Başkanı Hamdi Salim Uzunoğlu, Odunpazarı Belediyesinin kurucusu Ayhan Boyer, Demokrat Parti eski İl Başkanı Emre Demir, CHP eski İl Başkanı Ersen Yeniceli’nin yanı sıra çok sayıda gönüllü katıldı.
ETTİKLERİ YEMİNİ TUTMUYORLAR
Konuşmasına ‘Hayırlı günler’ dileyerek başlayan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Burada Eskişehir’imizde hayır diyecek herkesi toplamak istedik. Bu bir ilk adımdır. Bunun devamı katlanarak gelecek. Eskişehir’de atılan bir taş dalgalanarak bir yerlere ulaşacak” dedi. Referandumda ‘hayır’ demek için çok neden olduğunu vurgulayan Ataç, “Ama evet demek için hiçbir neden yok. Onlar da zaten anlatamıyorlar. 15 yıldır iktidardalar ne istediler de yapmadılar. Sen neyin başkanlığını istiyorsun” şeklinde konuştu. Gönüllülerle herkese ulaşılacağını belirten Ataç, “Referandumdan alnımızın akıyla çıkacağız. Bizim gocunacak bir şeyimiz yok. 16 Nisan akşamında el ele kol kola yürüyerek mutluluğa ereceğiz” diye konuştu.
HEPİMİZ SANDIKLARA GİDECEĞİZ
Anayasa değişikliğinin parti meselesi değil, ülke meselesi olduğuna değinen CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Herkesin umudu bu ülkenin barış içinde, bölünmeden yaşasın. Ben burada konuşurken CHP’li olarak değil, sizleri mecliste temsil eden kişi olarak konuşuyorum. Her şeyden önce hepimizin sandığa gitmesi lazım. Bugün canım istemiyor, ne de olsa sonuç belli diye düşünmeyin. Hepimizi sandıklara gideceğiz ve mücadele edeceğiz” dedi.
HAYIR DEMEK ZORUNDAYIZ
CHP İl Başkanı Sinan Özkar ise milletin bir kişinin iradesi üzerine bir rejim değişikliğine izin vermeyeceğini vurgulayarak, “Tek bir kişi akşam oturacak KHK hazırlayacak, ertesi gün karşımıza kanun olarak çıkacak. İnsanların hak ve özgürlüklerini de kapsayan KHK’lar hazırlayabilecek. Savaş ilan edebilecek. 150 yıldır Türk milleti tek adam rejimine karşı durmaya çalışıyor. 150 yıl süren demokratik kazanımlar yok olmak üzere. Bu yüzden hayır demek zorundayız. Sadece bizim hayır dememiz yetmez. Herkes kapı kapı dolaşmalı. En azından bir komşusunu daha hayır demeye ikna etmeli” ifadelerini kullandı.
Toplantıda Odunpazarı Kurucu Belediye Başkanı Ayhan Boyer ile BBP İl Başkanı Hamdi Uzunoğlu da birer konuşma yaparak vatandaşları ‘Hayır’ demek üzere sandığa davet ettiler ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti