“Alternatif sanat sokağı olsun”

Güncel Hit: 1176 / Yorum: 0 / 29 Mayıs 2017 19:26
“Alternatif sanat sokağı olsun”
-A +A

HABER: MELTEM KARAKAŞ

İstiklal Mahallesi Adalar Sokak’ta bulunan ve sanatsal çalışmalarla uğraşan esnaf, sokaklarının Adalar Sanat Sokak olarak değiştirilmesini istiyor. Sokak esnafı konuyla ilgili Odunpazarı Belediyesi’ne başvurduklarını ve Belediye’den cevap beklediklerini söyledi.

İstiklal Mahallesi Adalar Sokak esnafı, sokaklarının isminin değiştirilmesini istiyor. Odunpazarı Belediyesi’ne yazılı dilekçeyle de başvurduklarını ve henüz herhangi bir dönüş olmadığını belirten esnaf, sanatsal ve kültürel çalışmalarıyla ön plana çıktıklarını, sokakta sanat atölyelerinin, kitapçının olduğunu ve bu sokağın diğer sokakların ötesinde alternatif bir sokak olarak vatandaşlara hizmet vermesini istiyor.
BELEDİYE’DEN DESTEK BEKLİYORUZ
Bir buçuk yıldır Adalar Sokak’ta bulunan esnafla sokak için neler yapabiliri konuştuklarını anlatan sanat atölyesi sahibi Servet Kaya, “Biz bu sokağı beş altı arkadaşımızla bir buçuk yıldır tartışıyoruz ve isminin Adalar Sanat Sokak olarak değiştirilmesini istiyoruz. Başvurumuzu da yaptık Odunpazarı Belediyesi’ne. Bu sokaktaki arkadaşlarımız tiyatro, söyleşi, sergi, atölye çalışmaları yapıyor, müzik kursları veriyor. Ağaç yontan arkadaşlarımız da var. Belediye’nin bizi destekleyeceğini düşünüyoruz. Bu sokağı rantçılara açmadan alternatif bir sanat sokağı yapabiliriz” dedi.


İNSANLAR BU SOKAĞI BİLMELİ
Yedi aydır sokakta esnaf olan ve farklı el emeği ürünleriyle dikkat çeken işler yaptığını anlatan Mustafa Ülküsoy, “Bu sokağa bir şeyler katarak çalışıyoruz. İnsanların bu sokağı bilmesi lazım. Bir sürü sanatçı ve ustayla çalışıyoruz. Bu sokağın içinde yapılan işler sanatla ilgili ve çok değerli. Dışarıdan gelen insanlar da bu sokakta güzel kahveciler, sanat atölyeleri varmış diye bilmeliler. Sokakta etkinlikler yapılmalı. Belediyenin bunu desteklemesini bekliyoruz” dedi. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti