“ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) ve Eskişehirspor Koruma Derneği (ESKOD), Alpay Özalan’ın başkanlık sistemine ‘Evet’ dediği video sonrası açıklamada bulundu. Taraftarlar, tribünlerde parçalanmaya ve kutuplaşmaya izin vermeyeceklerini belirtti.

Spor Hit: 576 / Yorum: 0 / 28 Ocak 2017 20:00
“ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”
-A +A

“Duyarlı olmalıyız”
ETB Başkanı Murat Diri, “Eskişehirsporlular; kim ne derse desin futbolcular, yönetimler, hocalar gelir geçer. Bizler burada hancıyız onlar yolcu Alpay Özalan’ın dediği kendisini bağlar. Bizlerin yapması gereken kamplaşmaya, kutuplaşmaya tribünlerimizde ve sosyal hayatımız da müsaade etmemektir. Bu sürece alet olan birçok tribün ve takım var. Kendi aralarında çok fazla bölünme yaşanıyor. Bizler Eskişehirspor Tribünlerinde böyle parçalanmaya fırsat vermemeliyiz” dedi.
 
“Cumhuriyetin Es Es’li çocukları”
Diri ayrıca, “Bizler şu an Türkiye'nin en medeni ve en coşkulu tribününü hep beraber yapmaktayız. Aramızda her dünya görüşünden gönüldaşımız mevcut. Bizler birbirimizi kırıp dökmeden "sen çok yaşa" derken yanındakinin kim olduğuna bakmadan omuzuna sarılanlarız. Gelin hep beraber tribünlerimizde omuz omuza olmaya devam edelim. Tribünden içeri girdiğimizde siyasi kimliğimizi kapıda bırakalım. Eskişehir cumhuriyetinin çocukları değil, cumhuriyetin Eskişehirsporlu çocuklarıyız” ifadelerini kullandı.
 
ESKOD’dan açıklama
Eskişehirspor Koruma Derneği de (ESKOD) Özalan’ın videosunun ardından açıklamada bulundu. Açıklamada, “Bizler herzaman Eskişehirspor’umuzun siyaset üstü olduğunu savunuyor ve parti ayırımı yapılmaksızın şehrin seçilmişleri ve atanmışlarının kulübe desteğinin zorunluğu olduğunu her defasında söylüyoruz. Bu diriliş sezonunda, şampiyonluğa yürürken tribünlerde tartışacağımız tercihlerimizin bize en çok yakışan forma Siyah-Kırmızı çubuklumu? Tek renkmi? Hangi beste hangi anda söylenecek gibi saf ve temiz örnekler olacağına inanıyor saygılarımızı sunuyoruz” denildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti