“BEN HİSSEDAR OLAMAM!”

Olağan Mali Genel Kurul’da Ünal, Büyükerşen’in “Eskişehirspor A.Ş. olmalı” sözüne cevap vererek “Hisse mi alacaksın?” diye sormuştu. Büyükerşen dün Ünal’a cevap olarak “Ben hissedar olamam” dedi.

Spor Hit: 457 / Yorum: 0 / 19 Haziran 2017 18:31
“BEN HİSSEDAR OLAMAM!”
-A +A

Büyükerşen “A.Ş. olun” dedi
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Mali Genel Kurul öncesi Eskişehirspor ile ilgili olarak “Her defasında söyledim ve hayata geçmesi için öneriler sundum. Mutlaka Eskişehirspor A.Ş olmalı. Üretime yönelik çalışmalar yapılmazsa her sezon para konusu gündeme gelir ve istenir. Kurtuluş para aramada ve bulmada değil altyapıdadır. Tavsiyelerimiz hep kulak arkası edildi. Yöneticilere söyledim. Şehre yakın yerleşim yerlerinden tarla alın. Burayı konut alanına çevirmek için başvurun belediyeye, bizlerde imara açalım ve kulübe yüklü miktarlarda gelir gelsin” demişti.
 
Ünal, Büyükerşen’e yakındı
Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal ise Olağan Mali Genel Kurul’da Başkan Büyükerşen’in “A.Ş. olun” sözlerine cevap olarak, “Hocamızın dediği gibi Eskişehirspor Kulübü A.Ş olabilir. Bir dernek şirketleşiyor ise geçmişten gelen alacak ve borçlar tamamı bu şirkete devir olur. Bu kanun maddesidir. Bu şartlar halinde dernek olabiliriz. Ne faydası var? Eğer Büyükerşen hocamın kafasındaki şuysa yapalım; Anonim şirketi kurun Büyükşehir Belediyesi de hisse alsın ortak olsun. Yoksa siz derneği kurun ben paralı bir adam bulurum düşüncesi mi var. Söylemlerle iş yapamayız” şeklinde konuştu.
 
“Yatırım yapsam altın alırım”
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen dün basın toplantısında Ünal’a cevap vererek, “Kardeşim ben hissedar olamam. Ben hissedar olsam, tasarrufumu değerlendirmek istesem buraya yatırmam da başka bir yere yatırırım ya da altın alırım. Yani diyeceğim olmaz. Aşkla meşkle olmaz. Taraftarı da böyle avutuyorlar. Profesyonel futbol para işi, ticaret işi olmuş. Çok büyük paralar dönüyor. Nobel ödülü almış bilim adamları bile almıyor o paraları. Ama bir gün paralarını almadılar mı oynamıyorlar. Oynayacak olan onlar, gol atacak, şampiyon olacak onlar” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti