‘Bizim de kapımızı çalan yok’

Eskişehir Sanayı Odası (ESO) Başkan adayı Celalettin Kesikbaş Eskişehir Mobilyacılar Kooperatifi (EMKO) Sanayi Sitesi’nde iftar yemeği düzenledi. Kesikbaş, “Unutulmuşluk var. Bu sadece sizinle alakalı değil. Emin olun Organize Sanayi Bölgesi’nde bizim de kapımızı çalan yok. Umarım bundan sonra bu işbirliğini ciddi ve güzel bir şekilde yakalayacağız” dedi.

Güncel Hit: 214 / Yorum: 0 / 8 Haziran 2017 20:01
‘Bizim de kapımızı çalan yok’
-A +AYemeğe Teksan Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Karamanlı, EMKO Mobilyacılar Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yıldız ve Eskişehir Basket’in başkanı da olan işadamı Sinan Özeçoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.
Düzenelen yemekte konuşan ESO Başkan adayı Celalettin Kesikbaş, “İçimizde büyük bir enerji var. Bu enerjiyi artık güce çevirme zamanı. Sizler Eskişehir’in çok değerli sanayicilerisiniz. Bunu çok içten ve samimiyetle söylüyorum. Bu işin büyüğü, küçüğü yok. Biz hep birlikteyiz, beraberiz. Arkadaşlarla birlikte 24 Mayıs’ta bu yola çıktık. İlk ziyaret ettiğimiz Ramazan ve Ahmet başkanım oldu. Kendilerinden çok güzel hissiyatlar aldık. Müthiş geri bildirimler aldık. Bu bizi çok heyecanlandırdı. Ben ESO başkanlığına aday oldum ama Sanayi Odası Başkanlığı oylarla olmuyor, yürekle, cesaretle, işbirliğiyle, beraberlikle oluyor. Ben bu beraberliği burada çok güzel gördüm. Çok duygulandım. Hep birlikte çok güzel işler yapacağız. Maalesef uzun zamandır ‘biz’ kelimesini kullanmayı unutmuşuz. Bundan sonra hep ‘biz’ kelimesini kullanacağız. ESO’nun 650 civarı üyesi var ama ben görüyorum ki; binlerce fahri üyesi var. Biz 2021 ile ilgili bir gazete, bir vizyon hazırlardık. En kısa zamanda başkanlarla beraber sizin burada karşılaştığınız problemlerle ve hayallerle ilgili bir gazete yapacağız. Bunu eylüle kadar yetiştireceğiz. Ahmet Başkanı ziyaret ettiğimizde bir arkadaşımız ‘Ben karşı tarafa yan sanayi olarak çalışıyorum. 20 kilometre gidiyorum, 20 kilometre gelmiyorum. Bi 20 daha gitsem Sivrihisar’a kadar giderim.’ Bunlar çok acı verici şeyler. Unutulmuşluk var. Bu sadece sizinle alakalı değil. Emin olun Organize Sanayi Bölgesi’nde bizim de kapımızı çalan yok. Umarım bundan sonra bu işbirliğini ciddi ve güzel bir şekilde yakalayacağız. Elbirliğiyle bunu yapacağız. Projelerimiz hazır. TEKSAN, EMKO ve KOBİ… Hepsini tek tek dinleyeceğiz. Neler yapacağız konuşacağız. Birbirimizden satın almaları daha da artıracağız. Ticaretimiz, işbirliğimiz artacak. Yol probleminiz varsa o bizimde sorunumuz olacak. Bundan sonra kaybedecek zamanımız yok. Tekrar söylüyorum burada çok güzel bir enerji var. Emin olun biz OSB’de bu enerjiyi hiçbir zaman yakalayamadık. Her zaman kavga gürültü var ama burada çok güzel bir elektrik var” şeklinde konuştu.
EMKO Aziz Baykal “Bugün EMKO Sanayi Sitesi esnafları olarak Celalettin Bey’in sofrasına misafir olduk. Diğer sanayici arkadaşlarla bir araya gelmemize vesile olduğu için kendisine teşekkür ediyorum. Allah ziyade etsin, kesesine bereket. Celalettin Bey Sanayi Odası’na başkanlık için aday olmuş, duyduk çok severim kendisini. Topluma hizmet etmek Allah’ın bir lütfudur. Zorlukları da olsa Rabbimden kendisine azim, sağlık vermesini diliyorum. Bu yolda üstün başarıya ulaşmasını temenni ediyorum” dedi.
TEKSAN Sanayi Sitesi’nden Fatih Özdilek de “TEKSAN Sanayisi ve bu bölgede bulunan diğer kooperatifler adına konuşmak istiyorum. Bugüne kadar bölgemizde bulunan biz esnafları, OSB olarak, bizi hiç arayıp soran olmadı. Derdimizi dinleyen de olmadı. Sayın başkanıma bu konuda bize gösterdiği yakınlıktan dolayı hepiniz adına teşekkür ediyorum. Biliyoruz ki OSB ne kadar büyük ve güçlü olursa biz bu bölgedeki küçük esnaf da o derece büyük ve güçlü oluruz. Çıkmış oldukları bu yolda başkana ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. İnşallah birlikte ‘biz’ olacağız” diye konuştu. HM
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti