“DERNEĞE BİNA KAZANDIRDIK”

Sivrihisarlılar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği genel kurulu yapıldı.

Güncel Hit: 173 / Yorum: 0 / 15 Mayıs 2017 19:09
“DERNEĞE BİNA KAZANDIRDIK”
-A +A


Sivrihisarlılar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği genel kurulunda yeniden Başkan seçilen Eğitimci İsmail Arslan, “Derneğe bir bina aldık. Sivrihisarlılar derneğine ek olarak bir Kültürevi oluşturacağız” dedi. Sivrihisarlılar Derneği genel kurulu, önceki gün dernek binasında yapıldı. Genel kurulda konuşan başkan İsmail Arslan, geçmişte yapılan çalışmaları anlattı. Eğitimci Arslan, “Derneğimize Atatürk Lisesinin yanında bir bina aldık. Bina eski olduğu için kentsel dönüşüm kapsamında yenileyeceğiz. İnşaata yakında başlayacağız. Yeni binamız dernek binası ve Kültürevi olarak kullanılacak. 1300 kadar üyemiz var. Sonbahara kadar kaba inşaatını tamamlamak istiyoruz: Üyelerimiz ve mimar Ali İnci bu konuda bize katkı veriyor” dedi. Sivrihisarlılar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Arslan, derneğin gerçekleştirdiği diğer çalışmaları da şöyle anlattı: “Öğretmenlik ülkemiz açısından önemli bir meslektir. Öğretmenler gününde dernek üyesi bazı eski öğretmenlerimize plaket verdik. Konya’ya bir gezi düzenledik. Sivrihisar.com.tr adıyla bir veb sitesi oluşturduk. Yöresel yemeğimiz olan ‘Arabaşı’ yemeği etkinliği düzenledik. Üyelerimiz arasında dayanışmayı güçlendirmek istiyoruz. Eskişehir’de 150 dolayında Sivrihisarlı var. Daha etkin olmalıyız”
Yönetim Kurulu üyesi Necmi Günay’ın faaliyet raporunu okuduğu genel kurulda, yapılan seçimler sonrasında İsmail Arslan başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu oybirliği ile göreve getirilirken, dernek üyeleri dernek binası önünde bir hatıra fotoğrafı da çektirdi.
İsmail Arslan başkanlığındaki yönetim kurulu ise; “Zaim Zaimoğlu, Niyazi Koca, Faruk Öz, Necmi Günay, Ümit kabakçı, Bekir Aydemir, Mustafa Tanyeli, Murat Yüzügüllü. Denetim Kurulu: Ali İnci, Gülvezir Özdamar, Yusuf Selek” isimlerinden oluştu. AYŞEGÜL HÜMMET

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti