‘Eğitimde Atatürk tasviye ediliyor’

Güncel Hit: 163 / Yorum: 0 / 21 Temmuz 2017 19:03
‘Eğitimde Atatürk tasviye ediliyor’
-A +A


Eğitim İş ve Eğitim Sen’den müfredat değişikliğine tepki geldi. Sendika yöneticileri eğitimde Atatürk’ün tasviye edildiğini ifade etti.
Yeni müfredat değişikliğine Eğitim İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Bayraktar sendika olarak her zaman çağdaş, laik ve Atatürkçü eğitimin savunucusu olacaklarını söyledi. Müfredattan örnekler veren Bayraktar, “Yeni programın Türk Dili ve Edebiyatındaki 68’inci sayfasında 7’nci ünitede geçen ‘Söylev’ konusunda iki örnek verileceğinden bahsedilmiştir. Söylev türünün dünyadaki en önemli örneklerinden olan ‘Nutuk’ ve yazarı Mustafa Kemal Atatürk’ten ise söz edilmemiştir. Programın hiçbir yerinde Atatürk adı yoktur. Bugün bu karanlık eğitim tablosuna ses çıkarmayan herkes, yarın yaşayacağı cehennemi onaylamış olacaktır. Eğitim İş’li eğitimciler olarak Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferleri olarak Cumhuriyet’in değerlerini, Atatürk ve yol arkadaşlarını, bilimin ana konularını yavrularımıza öğretmeye devam edeceğiz” dedi.
 
‘MEYDAN OKUNUYOR’
Eğitim Sen Örgütlenme Sekreteri Erkan Er ise, “Yeni müfredatın eğitim sisteminin ihtiyaçlarından çok, büyük ölçüde siyasal iktidarın “2023 vizyonu”na, eğitimin ve toplumsal yaşamın bütün alanlarında etkisini hissettiren siyasal-ideolojik çizgisine göre yapılmak istendiği açıktır” dedi. Eğitim müfredatının laik, bilimsel, çağdaş eğitim anlayışından yana olması gerektiğini vurgulayan Er, “Laik, bilimsel eğitim anlayışına açıkça meydan okuyan, din – toplum ilişkisini konu alan ve laikliği de içeren sekülerizmi ‘satanizm’ ile aynı kefeye koyarak ‘sakıncalı düşünce’ ilan eden çağ dışı zihniyete karşı eğitim ve bilim emekçilerinin örgütlü gücü Eğitim Sen olarak bütün imkânlarımızla mücadele edeceğimiz bilinmelidir” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti