“Eskişehir’den ‘evet’ çıkacak”

Basın mensupları ile bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, “Anayasa referandumunda, geçmişe bakılarak Eskişehir’de ‘Hayır’ çıkacak gibi bir sonuca ulaşmak doğru değil. Yapılacak bir referandumda Eskişehir’de ‘Evet’ çıkacaktır” dedi.

Güncel Hit: 279 / Yorum: 0 / 12 Ocak 2017 18:11
“Eskişehir’den ‘evet’ çıkacak”
-A +A


10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla basın mensupları ile bir araya gelen AK Parti İL Başkanı Dündar Ünlü, Eskişehir basınının kendileri için önemli olduğunu söyledi. İl Başkanlığı döneminde basın mensuplarının fedakârca bir iş yaptığını fark ettiğini kaydeden Ünlü, “ Bu nedenle özellikle Eskişehir basınına değer veriyorum. Verdiğiniz çabalar, fikir üretmeniz önemli. Kıymetinizi bilmemiz lazım. Ben her zaman sizlerin kıymetinizi bilmek için de gayret ediyorum” dedi.
HÜKÜMETİ İSTİFAYA ÇAĞIRMAK ÇOK KLASİK
Ülkenin birliğe, beraberliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Ünlü, “Bu birlik, beraberlik içerisinde hareket etmemiz lazım. Kritik dönemlerden geçiyoruz. Ciddi manada terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. Buradan hiçbir şekilde bir siyaset üretmeye, buradan bir menfaat elde etmeye çalışmamak lazım. Söylemlerimize dikkat etmek lazım. Özellikle Eskişehir’deki siyasi parti temsilcilerinin de söylemlerine dikkat etmesi lazım. Tahrik edici, kışkırtıcı söylemleri bir kenara bırakmaları lazım. Terör eylemleri sonrasında hükümeti istifaya davet etmek falan çok klasik ve vatandaş nezdinde karşılık görmeyen söylemlerdir” diye konuştu.
HERKESE ANLATACAĞIZ
Mecliste görüşülen Anayasa değişikliği ile ilgili konuşan Ünlü şöyle devam etti: “Referandum sürecini ya da Meclis’te görüşülen Anayasa Değişikliği’ni bahane ederek, bunu bir ‘tek adam rejimi’, ‘rejim değişikliği’ gibi lanse etmemek lazım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin maalesef hiçbir fikir üretmeden, hiçbir çaba, gayret göstermeden sadece ‘çamur at izi kalsın’ siyasetiyle siyaset yapması çok yanlıştır. Vatandaşımız neyin ne olduğunu sonraki dönemlerde daha net görecek. Referandum süreci başladığında da, hepimiz vatandaşımıza gideceğiz, neyin ne olduğunu anlatacağız. Vatandaşımız da sandığa gidip, özgür bir ortamda, kendi iradesini ortaya koyacaktır.”
YÜZDE 50’NİN ÜZERİNDE ÇIKACAK
“Eskişehir’de ‘Hayır çıkma ihtimali yüksek gibi görünüyor. Nasıl bir tabloyla karşılaşacağımız konusunda bir düşünceniz var mı?” şeklindeki soruya yanıt veren Dündar Ünlü; “Geçmişe bakılarak Eskişehir’de ‘Hayır’ çıkacak gibi bir sonuca ulaşmak doğru değil. Burada yapılacak bir referandumda ‘Hayır’ değil, ‘Evet’ çıkacaktır. Geçmişe baktığımızda, 2-3 partinin ittifak ederek çıkan sonuçları baz almamak lazım. Bu dönemde Eskişehir’de mutlaka biz buna inanıyoruz ve güveniyoruz, yüzde 50’nin üzerinde bir oyla ‘Evet’ çıkacaktır” dedi. 
MAĞDURİYET BÜYÜK DEĞİL
 “Karapınar, Erenköy, Huzur ve Alanönü’de vatandaşların TOKİ mağduru olduğu söyleniyor. Vatandaş iktidar partisi temsilcilerini göreve davet etti. Burada bir mağduriyet var mı gerçekten?” sorusuna ise Ünlü’nün cevabı, “Orayla ilgili benim bildiğim mağduriyetler çok önemli mağduriyetler değil. Sadece yapılan konutlarda bazı eksiklikler vardı, onlarla ilgili çalışmalarımızı yaptık. O eksiklikleri tamamladık. TOKİ’nin gecekondu önlemesiyle ilgili bir çalışması yok. Odunpazarı Belediyesi’nin böyle bir çalışması olacaksa, TOKİ’yle görşür bu çalışmayı sürdürebilir. Ama ben Odunpazarı Belediyesi’nin bu çalışmalardan ziyade, Pazar Toplantıları’nda çıkıp sürekli siyasal söylemler yapmasını, kışkırtıcı söylemler yapmasını tuhaf buluyorum. Herkesin işini yapması lazım” şeklinde oldu.
BELEDİYE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSIN
“Devlet Su İşleri Bölge Müdürü’nün sulama kanallarıyla ilgili belediyelere yaptığı çağrıyı nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki soruyu ise Ünlü şöyle yanıtladı: “DSİ’nin buralarla ilgili bir projesi var. Kapalı Sistem’e geçmek gibi bir projesi var. Ancak şehir içerisindeki kanalların kapatılıp kapatılmaması konusunda da, buraların önleminin de alınması lazım. Kanalların şehir içerisinden geçmesi tropikal bir esinti de sağlayabilir. Fakat maalesef birkaç canımızı yakan ölüm de oldu. Kanallar Sulama Birliği’ne bağlı. Belediyelerin de bunlarla ilgili bir önlem almaları şart. Sonuçta şehirde Büyükşehir Belediyesi ve diğer iki alt belediye var. Şehirde her ne olup bitiyorsa, belediyelerin bu konularda müdahale etmesi, öneri getirmesi, bu işlerde elini taşın altına sokması lazım.” ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti