“FAİZ ÖDEMEKTEN BIKTIK”

Eskişehirspor Mali Genel Kurulu dün Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kulübün borcu 116 Milyon TL olarak açıklandı. Genel Tam 1 saat konuşan Başkan Halil Ünal, faiz ödemekten bıktıklarını belirtti.

Spor Hit: 444 / Yorum: 0 / 17 Haziran 2017 23:24
“FAİZ ÖDEMEKTEN BIKTIK”
-A +A

“İftiralar attılar”
Gelirleri ve giderleri kuruş kuruş açıklayacağız. Resmi sitemizden ilerleyen günlerde yayınlayacağız. Şimdi yayınlayamadık çünkü yetişmedi. Ligler yeni bitti ve hala hesaplamalar yapılıyor. Önümüzdeki gün yapılacak olan kongrede her şeyi açıklayacağız. İftiralar atıldı. Dava ettiniz ne oldu? Aklandım da geldim. “Mesut Hoşcan bize kulübü 92 Milyon borçla verdik” dedi. 131 milyon TL borç çıktı. Ne yapacağız şimdi? Buralara girersek işin içinden çıkamayız. Bu zamana kadar mahkeme kelimesini ağzıma almadım. Ama bende Mesut Hoşcan’ı mahkemeye verdim. Bütün hesaplar Mesut Hoşcan hesabında. Kulüp hesabına kuruş para gelmemiş.
 
“30 milyon TL’den 2 milyona”
Geçen yıl 30 milyon dolar olan geliri olan kulübü küme düşürdünüz. Şimdi ise 2 milyon dolar gelirlerimiz var. Sanki bu takımın şampiyon olmamasına sevinmiş gibi gazetelere ilan vermek Eskişehirspor camiasını üzmüştür. Bu kulüp şampiyon olursa sende para alacaksın. 6 milyon alacağın var kulüpten çıkamazsak nereden alacaksın bu parayı?
 
“Hani dekontun nerede?”
“Kamil, Kaan, Murat Uçar ve Meye’nin paralarını ben yatırdım” diyor Mesut Hoşcan. Hayır! O paraları biz yatırdık. Hepsinin dekontu var. Mesut Hoşcan falan. Ağzımıza almayalım böyle bir adamı. Takımı küme düşür, hayallerimizin içinden geç git sonra git gazetelere ilan ver. Bu kulübün hayallerinin içinden geçtin. Yeter artık sus!
 
“Çaresi bulunur”
Gönlüm burada sayın bakanımız, milletvekillerimiz, diğer belediye başkanlarımız, oda başkanları keşke bu kongrede olmalarını isterdi… Biz zaten daha önce her şeyi açıklamıştık. Transfer yasağının kalkması için belirtilen rakamlar ortada. Bunlar ödenmeyecek borçlar değil. Hepsi ödenir. Borcu olan kişilerle anlaşılır ortak yol bulunur.
 
 “Faiz ödemekten bıktık”
Bu kulübün 29 Milyon TL Aktif Banka borcu vardır. Passolig gelirleri, maç hasılatlarımız ve TFF’nin tüm gelirleri temlik edilmiştir. Halk faktöringden 20 Milyon TL kredi çekilmiş. Bu da temlik karşılığı çekilmiş. Bu borç 14 milyona düşmüştür. Halk faktöründeki borcun faizi 14 milyon. Halk Bank’ın müdürüyle konuştum. “Bu faiz canımıza yetti” dedim. Faiz ödemekten borcu ödeyemedik. Faiz ödemekten kurtulacağız inşallah. Aktif Bank’ta ise bunu ne yazık ki yapamıyoruz.
 
 “Mucizeyi gerçekleştirecektik”
Bir çıksaydık bu borçların hepsini kapatacaktık. 30 Milyon Dolar para gelecekti. Ama olmadı. Son topta yenildik, çıkamadık. Çıksaydık halimiz böyle olur muydu? Personelimiz gönüllü çalıştı. Maaş ödenemedi. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Büyük fedakarlıklar gösterildi. Yeni sezonda bunu düzene sokabiliriz. Biz nerdeyse geçen sene mucizeyi gerçekleştirecektik. Ama direkten döndük.
 
“Büyükerşen hisse mi alacak?”
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen hocamızın dediği gibi Eskişehirspor Kulübü A.Ş olabilir. Bir dernek şirketleşiyor ise geçmişten gelen alacak ve borçlar tamamı bu şirkete devir olur. Bu kanun maddesidir. Bu şartlar halinde A.Ş. olabiliriz. Ne faydası var? Hiçbir faydası yok. Eğer Büyükerşen hocamın kafasındaki şuysa yapalım; Anonim şirketi kurun Büyükşehir Belediyesi de hisse alsın ortak olsun. Yoksa siz derneği kurun ben paralı bir adam bulurum düşüncesi mi var. Söylemlerle iş yapamayız.
 
“Keşke 2-3 milyonumuz olsaydı…”
Bu lig kurtlar sofrası. Herkesin başkanı var, başkanı var bakanı var. Herkesin bir şeyi var. Borçları yok mu hepsinin var. Bu ligde küme de kalalım hedefiyle başarı gelmez. Mutlak şampiyon olmamız gerekiyordu. Keşke birisi çıkıp 2-3 milyon TL destek verseydi de bu sıkıntıyı yaşamasaydık. Bir kuruş gelmiyor. Kulübün tüm gelirleri temlikli.
 
“Birisi çıkarsa ağzımı açmam”
Başarısız olduk. Eğer Antalya’dan kupayla dönseydik başarılı olacaktım. Ondan genel kurulu aldım. Eğer kulübü Süper Lig’e çıkartacak birisi çıkarsa ağzımı açmam desteğimi veririm. Ama kulübü sahipsiz asla bırakmam. Belediyelerin, odalarımızın ve taraftarın içinde olduğu projeyle şampiyon olabilir bu takım.
 
“Spor İl Müdürünü aşamadık!”
Yeni stadyumun yanında 15 bin metrekare bir yer var. Burayı Eskişehirspor’a kiralamak üzere Ankara’ya gittim. Gençlik Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy ile birlikte gittik. Bakan söz verdi. Gençlik Spor İl Başkanı onayı verdi. Beyefendi bize olumsuz yazı verdi. Böyle Eskişehirsporluluk olur mu? Eskişehirspor’un yanında olmayan il müdürü olur mu? Herkesi aştık aştık ama bir il müdürünü maalesef aşamadık.
 
“El birliğiyle olur bu iş”
Ne olursa olsun bu kulüp yönetilebilir durumdadır. Yeter ki görev dağılımı yapılsın herkes birlik ve beraberlik içinde toparlansın. Örneğin kulüp personelinin maaşını Odunpazarı veya Tepebaşı karşılaşın. Bunlar örnek. Yani böyle bir görev dağılımları olduğu sürece Eskişehirspor hedefini ulaşır. Sadece yönetimin yapabileceği bir şey değil bu. Herkesin yardım etmesi gerekiyor.
  
“Herkesi göre çağırıyorum”
Sayın bakanımızı, milletvekillerimizi, belediyelerimiz, odalarımız, taraftarlarımızı göreve çağırıyorum. Hepiniz hazır olacaksınız ve bu işi başaracağız. Bu olur bunda bir şey yok. Herkesin borcu var. Geçmişe sallamak olmaz. Halil-Mesut kavgası herkes sıkıldı bende sıkıldım valla. Yeter artık. Artık geleceğe bakabilir. Bu kulüp taraftar yasağını kaldırmazsa bile ilk 6’ya girer herkese de kafa tutar. Ama bize yakışmaz. Stadyum ismi hakkını iyi değerlendirirsek kulübün borcu ortadan kalkar.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti