‘Hayır’ demek ortak sorumluluğumuz

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM’de temsil edilmeyen partileri ziyaret ederek Anayasa referandumu hakkında görüş alışverişinde bulunuyor. Turlar kapsamında önceki gün Vatan Partisi’ni ziyaret eden Çakırözer ve CHP il yönetimi değerlendirmelerde bulundu. Çakırözer, “Tek Adam Anayasasına ‘dur’ demek, ‘Hayır’ demek hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.

Güncel Hit: 209 / Yorum: 0 / 29 Ocak 2017 18:07
 ‘Hayır’ demek ortak sorumluluğumuz
-A +A


Parti turlarına Vatan Partisi İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek başlayan Çakırözer, “Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, hukuk devletimizi hedef alan bu Tek Adam Anayasasına ‘dur’ demek, ‘Hayır’ demek hepimizin ortak sorumluluğudur. Parti kimliklerimiz bir kenara bırakarak, Türk bayrağımız altında hep birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi. Milletvekili Çakırözer, geçtiğimiz günlerde VP tarafından başlatılmak istenen imza kampanyası girişiminin Valilik tarafından OHAL gerekçe gösterilerek yasaklandığının kendisine aktarılması üzerine tepkisini şu sözlerle gösterdi: “Bizim de partililerimiz saldırıya uğruyor. ‘Hayır’  kampanyası da ‘Evet’ kampanyası kadar meşrudur. Devlet kurumları, hükümet, yurttaşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin ve siyasi partilerimizin kampanyalarını özgürce, güven içinde yapmalarını sağlamakla yükümlüdür” diye konuştu.
Vatan Partisi İl Başkanı Raif Eşkinat da, “Cumhuriyetin kazanıldığı bu vatanı, bu toprakları riske atacak her bir tehdide Eskişehirliler her zaman karşı durmuştur, bu sefer de karşı duracaktır. Bu mesele partilerin oy oranları, büyüklükleri açısından değil Cumhuriyetimizin, vatanımızın bekasının korunması ortak paydasından ele alınmalıdır. Cumhuriyet değerleri etrafında birleşerek Cumhuriyetimizi koruma kararlılığımızı birlikte göstermeliyiz” diye konuştu. GÜRAY ATEŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti