‘Hayır’ diyeceklere baskı yapılıyor

Güncel Hit: 221 / Yorum: 0 / 12 Şubat 2017 21:32
 ‘Hayır’ diyeceklere baskı yapılıyor
-A +A


Demokrat Parti İl Başkanı Nazım Dölekçekiç, referandumda hayır ve evet diyeceklerin kutuplaştırıldığını belirterek, “Hayır diyeceklerin üzerinde büyük baskı var. OHAL sürecinde çıkartılan KHK’larla görevlerinden ihraç ediliyorlar” dedi.
Haftalık toplantılarında partililere seslenen DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç, referandum sürecinde yaşananları değerlendirdi. 16 Nisan’da vatandaşın sandığa gideceğini anımsatan Dölekçekiç, “Bu demokrasinin gereğidir. Evet demek de hayır demek de haktır. Monarşinin üzerinden 150 yıl geçmesine ve parlamenter sistem deneyimimiz olmasına rağmen ne oldu da yürütmeyi tek kişiye veriyoruz. Bu cumhurbaşkanlığı sistemi değil, başkanlık sistemidir” dedi.
HUKUKİ BİR GEREKÇE YOK
Referanduma aylar olmasına rağmen propagandalara geçildiğini aktaran Dölekçekiç, “Hayır diyeceklere büyük bir baskı var. OHAL sürecinde çıkartılan KHK’larla FETÖ’cülere yönelik yapılan ihraçlar son zamanlarda hayır diyeceklere yöneltildiğini görmekteyiz. Evet diyeceklere hiçbir şey yapılmazken, hayır diyeceklere FETÖ’cüymüş gibi teröristmiş gibi ihraç ediliyor. Hem de hiçbir hukuki gerekçe yokken yapılıyor” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti