‘HER ŞEY HALKIN GÖZÜ ÖNÜNDE’

Odunpazarı Belediyesi, ‘Odunpazarı Belediyesi’nin 1100 Günü’ sloganıyla Espark’ta oluşturduğu etkinlikler sona erdi. Kapanış töreninde konuşan Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Halkımıza da hesap verelim istiyoruz. Her şey halkımızın gözü önünde ve meydanda” dedi.

Güncel Hit: 188 / Yorum: 0 / 8 Nisan 2017 18:08
‘HER ŞEY HALKIN GÖZÜ ÖNÜNDE’
-A +A

Kapanış törenine CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Milletvekilleri Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, CHP İl Başkanı Sinan Özkar, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, CHP Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Sibel Yeşildal, Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve daire müdürleri ile çok sayıda Eskişehirli katıldı. Tören sonunda vatandaşlara ‘NUTUK’ dağıtıldı.
 
‘AYNI ÇİZGİDE DEVAM EDECEĞİZ’
Kapanış töreninde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Bir gelenek oluşturmaya çalıştık. 3 yıldır her Nisan ayının başında Odunpazarı Belediyesi’nin faaliyet raporu tartışılırken, halkımıza da hesap verelim istiyoruz. Her şey halkımızın gözü önünde ve meydanda. Biz sosyal demokrat bir belediye olarak; üreten, katılan ve birlikte yöneten bir mantığı ortaya koymaya çalışıyoruz. Odunpazarı’nda bundan böyle iki yıllık süreç için de de aynı çizgide devam edeceğiz. Belediye başkanlığına seçilirken her türlü engellemeyi göğüsleyeceğimizi kabul ederek geldik. Biliyorduk ve bu yüzde de hiçbir şey bize engel olamadı. Bunları çözdük, çözeriz, çünkü üretken belediyecilik böyle olur dedik, sizlere sunduk. Takdir halkımızındır. Değerlendirme halkımızındır” dedi.
 
MARKA KENT
Başkan Kurt’un ardından CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel söz aldı. Özer konuşmasında şu sözleri söyledi, “Türkiye’nin neresine gitsek CHP iktidara geldiğinde ülkeyi nasıl yönetecek diye soranlara onları gösteriyorum. Belediye başkanlarımız Eskişehir’i nasıl yönetiyorsa, biz de öyle yöneteceğiz. Sevgili Yılmaz Büyükerşen Hocamız siyaseten ustamız, belediyecilik konusunda da Türkiye’de ve dünyada bir marka. Bugün burada hem Odunpazarı’nda hem de Eskişehir’in dört bir yanında gezerken hem Odunpazarı Belediye Başkanımızın hem Tepebaşı Belediye Başkanımızın hem de Büyükşehir’in bir kenti nasıl markalaştırdıklarını büyük bir kıvançla gördük. Hepiniz adına onlara teşekkür ediyorum. İyi ki varlar, iyi ki Eskişehir var. Siz Eskişehirlilerin bugüne kadar hep böyle güzel tercihleri oldu. Merkezde 3 belediyemiz, ilçede 2 belediyemiz Eskişehir’de 3 tane harika milletvekilimiz var. Şimdi Eskişehirlilerden 16 Nisan günü Eskişehir’e yakışır, Cumhuriyete yakışır, bu güzel memlekete yakışır hayırlı oylar kullanmasını bekliyoruz.”
 
VATANDAŞLARA ‘NUTUK’ DAĞITILDI
Konuşmaların ardından protokol üyeleri vatandaşlara Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’u dağıttı. Nutuk dağıtımının ardından ekinliğe katılanlar hep birlikte İzmir Marşı’nı söyledi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti