“KİMSENİN MALINDA GÖZÜMÜZ YOK”

Baksan Sanayi Sitesi ve Satılmışoğlu’na yapılacak olan Sanayi Bölgesi ile ilgili konuşan Başkan Ahmet Ataç, “Orada bir değişim düşünüyoruz. Oradaki insanların gönülden razı olması çok önemlidir. Bizim kimsenin malında gözümüz yok” dedi.

Güncel Hit: 313 / Yorum: 0 / 9 Şubat 2017 23:59
“KİMSENİN MALINDA GÖZÜMÜZ YOK”
-A +A


İki Eylül Caddesi üzerinde Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı gören vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Basın mensuplarıyla da sohbet eden Ataç, Baksan Sanayi ve Satılmışoğlu’na yapılacak sanayi bölgesi ile ilgili soruları yanıtladı. Baksan’da değişime gitmek için 5 binlik planların beklendiğini aktaran Ataç, “5 binlik plandan sonra elimiz rahatlar. Vatandaşlarla konuşma imkanımız çıkar. Biz orada kentsel dönüşüm gibi düşünmüyoruz. Orada bir değişim gibi düşünüyoruz. O açıdan oradaki insanlarla görüşüp, anlaşıp, ikna etmemiz lazım. Zaten çoğu hazır vaziyette. Çünkü yıllardır görüştüğümüz şeyler. Mesela ben 2004 yılı öncesinde Zincirli Kuyu ve Keskin Yolu üzerindeki bir alanının imar planını yaparken mülk sahipleriyle 2 sene toplantı yaptım. Benim anlayışım budur. Oradaki insanların bana evet demesi, gönülden razı olması çok önemlidir. Bizim kimsenin malında gözümüz yok. Aksine orada yaşayan insanların mallarının değerlendirilmesi için biz bir plan yaparız. O açıdan Baksan’daki çalışanlar ve mal sahipleri de benim bu konudaki düşüncemi çok iyi bilirler. Bizim bir sıkıntımız olmaz. Bugün Baksan’ın bulunduğu bölge Eskişehir’in en kıymetli yeri ve Eskişehir’de değişimin en kolay yapılacağı yer. Neticede kazançlı çıkacaklar. Yıllarca orası bir sürümcemeye girmez. Keresteciler hazır zaten. Belki ilk örnekleme orada yapılır, Baksan’daki diğer kişiler de orada ne yapıldığını görür ve iyi işler yapılacağını anlar. Bizim de işimiz kolaylaşır” dedi.
KİMSE İTİRAZ ETMESİN
Satılmışoğlu’na yapılacak sanayi bölgesine Baksan’daki esnafları yönlendireceklerini belirten Ataç, “Satılmışoğlu’nu biz neden hazırladık. Baksan değişime girerse oradaki insanlara yerlerini göstermek için. Bir rezerve alanı orası. Buradan çıkıyorsunuz ama çalışma yapmak istiyorsanız bakın size şöyle bir rezerve alanı var, çalışmanıza orada devam edeceksiniz demek için. Bu işin önemli bir noktası. Kalıcı olacak. Yani orada ne zehir olacak, ne de başka bir şey. Orada güzel şeyler olacak. Onu göz önüne koyma amacımız da bizim ticareti kimseden saklama gibi bir durumumuz yok. Orada ticareti de arttıracağız. Bugün son nüfus sayımlarına baktım Tepebaşı 30’a yakın ilden büyük. Böyle bir ilçenin sanayi bölgesinin olması son derece önemli. Buna kimse itiraz etmesin bu haklı bir gerekçe, haklı bir istek. Biz de bunu önemsiyoruz ve onu yerine getirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti