‘Kindar neslin müjdecisidir’

Güncel Hit: 245 / Yorum: 0 / 23 Temmuz 2017 17:28
‘Kindar neslin müjdecisidir’
-A +A


Eğitim İş Genel Merkez Uluslararası Basın Yayın Sekreteri Ebru Sungar, hükümet tarafından hazırlanan yeni müfredata tepki gösterdi. Sungar, “Bu sürpriz paket sevgisiz, kindar bir neslin müjdecisidir” dedi.
2017-2018 öğretim yılında uygulanması planlanan müfredatın AKP’nin en radikal programının olduğunu belirten Sungar, “Ülkeyi KHK’larla yöneten iktidarın MEB’e yakışan ısmarlama müfredatını Eğitim- İş olarak kapsamlı olarak usul ve esas olarak incelemekteyiz. Sözde 100 bine yakın eğitimci veli görüşü aldıkları da dostlar alış-verişte görsün aklından başka bir şey değildir. Yandaş sendikanın önerisi "gecikmiş bir reform müfredatın demokratikleştirilmesi" taslağıyla örtüşmesi de son derece manidardır” dedi.
Bu sürpriz paketin sevgisiz, kindar bir neslin müjdecisi olduğunu da savunan Sungar, “Çocuklarımızın aydınlık geleceğinden başka bir ikbal taşımayan Eğitim- İş asla buna izin vermeyecektir. Ders içeriklerinden Atatürkçülüğü ve laikliği çıkartmak çocuklarımızı insan sevgisinden vatan sevgisinden uzaklaştırmaktır. Cihatcçlık anlatılıyorsa FETÖ’ler, İŞİD’ler de var olacak demektir. Çocuklarımızı kin ve nefret duygularını körükleyecek tek din tek mezhep dayatmasını asla kabul etmeyeceğiz. Atatürkçülüğü, laikliği biz anlatmaya devam edeceğiz. Bilimin rehberliğinden vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti