“Kulüp kayyuma kalabilir”

Eskişehirspor’un kurucu başkanlarından ve şuan divan kurulu başkanlığını yapan Aydın Begiter çağrı yaptı. Begiter, “Aday varsa hemen çıksın. Yoksa Allah korusun kulüp kayyuma kalabilir” ifadelerini kullandı.

Spor Hit: 509 / Yorum: 0 / 5 Temmuz 2017 23:27
“Kulüp kayyuma kalabilir”
-A +A


Şehrin gözbebeği
Vali Hanefi DemirkolTesisleri’nde açıklama yapan Begiter şu ifadeleri kullandı; “Eskişehirspor bu şehrin gözbebeğidir. Herkes bu kulüp için bir şeyler yapmak istiyor ama bir şey yapılmıyor. Bizim kaderimiz iktidar başka bir partide belediye başka bir partide. Hep bir çekişme yaşanıyor. Burada da aynı şeyleri gördük. İyi bir idare ve birleşimle bunları aşmak zorundayız. Maalesef sürtüşmeler oluyor. Eskişehirspor’u bundan uzak tutmaya çalıştık.”
Yasalar el verdiği kadar
Belediye cephesine bakarsak belediye yasaları ne kadar el verirse biz o kadar yardım ediyoruz. Biz muhalefet belediyesi olduğumuz için iktidar belediyeleri kadar rahat edemiyoruz dediler. Dündar Ünlü ile görüştük oda çok iyi niyetli. Yeni yönetimin 10-15 milyon lira ile göreve gelmesi gerektiğini söyledi. Ardından belediyeler yapacağını yapsın bizde desteğimizi vereceğiz dedi.”
Kim düşürdüyse o ödemeli
Yeni yönetim kim ise buradan çağrı yapıyorum. Eskişehirspor’un durumu gayet iyidir. Her kulübün borcu var. Lig düşünce asgari yıllık 50-60 milyon gelirden mahrum kaldı. Bu kulübü düşürenlerin bunu ödemesi gerekir. Buna rağmen Halil Ünal yılmadı ve Süper Lig ayarında bir kadro kurdu. Bir aferin bile almaması ve teknik edilmesi yalnız bırakılması beni de üzdü. Son günlerde bir kaza atlattı trafik kazasında arabası hurdaya döndü ama çok şükür kendisine bir şey olmadı.”
Haber bekliyorlar
“Şuan ortada korkulacak bir durum yok. Kamil, Boffin ve Hakan kayıp olarak görünüyor. Ama Hürriyet Güçer, Ofoedu, Semih Şentürk hala bu kulüpten haber bekliyor buraya gelmek istiyorlar. Halil Ünal eğer bırakma kararını almasaydı takım bugün (dün) toplanacaktı ve yeni sezon formalarının siparişini bile verilmişti.”
Mevcut kadro iyi
Şuan elimizde iyi bir kadro var. Ama elimizi çabuk tutmamız gerekiyor. Yeni gelecek yönetimin eline iyi bir kadro geçecek. Orta sahamız iyi. Dorukhan ve Hasan Hüseyin gibi isimler altyapımızdan çıktı. Hasan Ayaroğlu geçtiğimiz sezon kiralık oynadı ve şuan birçok kulüp onu istiyor. 1 milyon lira teklif veriyorlar.”
Gelsinler alsınlar kulübü
Yarın genel kurulda bağımsız olarak yeni bir listenin oluşmasını arzuluyoruz. Önceden bahane vardı, Halil Ünal çekilsin listemiz hazır diyorlardı. Şimdi Halil Ünal’da yok. Hodri meydan. Yarın 17.00’e kadar bu oluşumları bekliyorum. İsteyen beni arayabilir. Herkese yol gösteriyim. Gelsinler alsınlar bu kulübü. Eskişehirspor camiasından eğer bir başkan adayı çıkmazsa yazıklar olsun.”
Sonuna kadar yardım
Kim talip olacaksa onlara sonuna kadar yardım edeceğim. Bu kulüp benim evladım gibi. Kimse korkmasın ve ürkmesin. Yarın (bugün) 81 kişinin kongrede olması gerekiyor. Eğer başkan seçemezsek devamını söylemek dahi istemiyorum. Bir daha divan görev üstelenemiyor. Allah korusun kayyuma kalabilir kulüp. Futboldan anlamayan birisi kayyum görevi yapabilir. Öyle bir şey olursa Sakarya ve Kocaeli’nin durumuna düşebiliriz.”
İşte Eskişehirspor’un kadroda bulunan oyuncuları;
Kayacan Erdoğan
Gökhan Siverek
Ekrem Kılıçarslan
Alican Candemir
Mehmet Üzgan
Erkan Zengin
Bruno Mezenga
Jerry Akaminko
Michel Felix
Dorukhan Toköz
Hasan Hüseyin Acar
Furgan Polat
Enescan Akgün
Kaan Gül
Andaç Güleryüz
Hasan Ayaroğlu
Mehmet Fevzi Yıldırım
Semih Güler
Batuhan Otyıldız
İbrahim Öner
İsmail Erdoğan
Alperen Kocabaş
Gani Demir
Mustafa Özkan
Fıratcan Üzüm
Celmi Acet
İsmail Oykun
Mevlüt Çelik
Kadir Ergin
Sebahattin Gizlen
Eskişehirspor’dan bu sezon alacakları bulunan futbolcular;
Erkan Zengin: 715 bin Euro
Ofoedu: 212 Bin Euro
Bruno: 305 Bin Euro
Meye: 78 bin Euro
Felix: 44 Bin Euro
Semih: 604 bin TL
Murat Uçar: 270 bin TL
Kayacan: 352 bin TL
Kaan Kanak: 522 bin TL
Hürriyet: 337 Bin TL
Dorukhan: 285 Bin TL
Bilal: 90 Bin TL
Aykut: 135 Bin TL

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti