“Neyi gizliyorlar”

CHP Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer, MEB’e, Maarif Vakfı mütevelli heyeti üyelerinin aldığı huzur hakkının saklandığını ve inatla sormalarına rağmen tuhaf cevaplarla savuşturulduğunu ifade etti. Usluer, “Kafamızda soru işaretleri bırakıyorlar. Neyi gizliyorlar” dedi.

Güncel Hit: 137 / Yorum: 0 / 19 Temmuz 2017 18:10
“Neyi gizliyorlar”
-A +A


Usluer, özel yasa ile kurulan Türkiye Maarif Vakfına atanan, AKP'li eski milletvekili, eski bakan ve bürokratlardan oluşan ve 72 yaşına kadar görev yapacak olan mütevelli heyetinin kalıcı üyelerine ödenecek maaş / huzur hakkının ne kadar olduğunu sorusuna yaklaşık 5 aydır cevap aradığını fakat Bakanlığın bu soruyu yanıtsız bıraktığını ifade etti.
Usluer, “Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Prof. Dr. Birol Akgün, Cahit Bağcı ve Selim Cerrah, Prof. Dr. Aşkın Asan, Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ve Osman Nuri Kabaktepe'nin atandığı heyet resmi gazetede yayımlandı. İsimleri bile belli olan bu heyetin nasıl oluyor da huzur hakları belirlenmemiş olabilir? Bunun mantığını biri bize anlatsın! Kafamızda deli sorular, merakla bekliyoruz neymiş bu gizledikleri rakam? Bu insanların ömür boyu kırmızı pasaportu olacak, isimler ortada ama alacakları maaş belli değil öyle mi? Neyi gizliyorsunuz? İnsanın aklına ilginç sorular geliyor! ” dedi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti