‘ÖĞRENCİYE EV’ ARTIK DAHA ZOR

Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan ‘Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği’ kapsamında, konaklama alanlarının ruhsat ve izinlerinde yeni dönem başlıyor. Yönetmelikte öğrencilere kiralanacak apartman dairelerinin de ruhsata tabi tutulması dikkat çekti.

Güncel Hit: 470 / Yorum: 0 / 24 Temmuz 2017 23:59
‘ÖĞRENCİYE EV’ ARTIK DAHA ZOR
-A +A

EV SAHİPLERİ DE ALACAK
Bakanlık tarafından hazırlanan yönetmeliğe göre ortaokul, imam-hatip ortaokulu ve orta öğretim kurumları ile yüksek öğrenime devam eden öğrencilere barınma hizmeti sunmak amacıyla açılan ve işletilen yurt, pansiyon, apart, stüdyo dairelerin yanı sıra apartman daireleri, ruhsatsız ve izinsiz kiralanamayacak. Yönetmelik değişikliğinin ardından il milli eğitim müdürlüklerinde kontrol ekipleri oluşturulacak, öğrencilerin hangi konaklama alanlarında kaldığı üniversite tarafından bilinecek. Ruhsat almış ve öğrencilere hizmet veren mevcut yerlerin, 2019 yılına kadar yeni yönetmeliklere uyum sağlaması gerekiyor. Daha önce ruhsat ve izin almayanlar 30 Eylül'e kadar başvurabilecek.

EN ÇOK ESKİŞEHİR ETKİLENECEK
Yönetmelik değişikliğini değerlendiren Emlakçılar Odası Şube Başkanı Gazi Çelik, “Okulların açılmasına yakın bir dönemde ani gelişen bir olay. Evini kiralayacaklara illerde Milli Eğitim Müdürlerinden izin almak şartı getiriliyor. Eskişehir öğrenci kenti bundan dolayı da genelgeden en çok Eskişehir etkilenecek” dedi. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti