‘Sanat kansız bir devrimdir’

İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, Çanakkale’de düzenlenen Korolar Festivali’ne katıldı. Cumhuriyet kentleri Eskişehir ve Çanakkale arasında uzanan dostluk köprüsü Eskişehir’in harika çocukları ile daha da sağlamlaştı. Konserde konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Sanat, kansız bir devrimdir” dedi.

Güncel Hit: 114 / Yorum: 0 / 7 Temmuz 2017 19:24
‘Sanat kansız bir devrimdir’
-A +A


 
 
AYAKTA ALKIŞLANDI
Çanakkale Belediyesi’nin ana sponsorluğunda bu sene 4’üncüsü gerçekleştirilen etkinliğe davet edilen İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, festivalin gala konserinde sahne aldı. Uluslararası Çanakkale Korolar Festivali’ne, Senfoni orkestrası dışında Türkiye genelinden 30 koro ve bin 200 korist katıldı. 100’den fazla çocuk ile eserleri seslendiren İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, dakikalarca ayakta alkışlandı. Konser sonunda icra edilen İzmir Marşı ise geceye damgasını vurdu. Davetlilerin de eşlik ettiği marş, yoğun istek üzerine bir kez daha seslendirildi.
 
BU ORKESTRA BİR AİLE
İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası’nın bir aile ortamına dönüştüğünü vurgulayan Başkan Ataç, “Bu orkestrada yer alan çocuklarımızın sayısı giderek artıyor, büyüyen bir aile oldular. Müzik insanı bütün kötülüklerden arındırır, psikolojisini düzeltir. Sanat, kansız bir devrimdir. Bu çocuklar ileride belki müzisyen olmayacaklar, ama hayatları boyunca bu felsefeyle yaşayacaklar; her zaman barıştan, sanattan ve insandan yana olacaklar. Türkiye’de bütün şehirler Çanakkale olsun, Eskişehir olsun” diye konuştu.
 
Ardından her iki belediye başkanı birbirlerine günün anısına hediyeler takdim etti. Öte yandan İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası öğrencileri, bir tarihin yazıldığı Çanakkale şehitlik gezisi de gerçekleştirdi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti