‘Sanayiciye güvenim tam’

ETO Başkanı Metin Güler ile bir araya gelen AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, Eskişehir’in yerli üretim tank motorunu üretebilmek için her türlü alt yapı ve teknik donanıma sahip olduğunu belirterek, “Eskişehirli sanayiciye güvenim tam” dedi.

Güncel Hit: 119 / Yorum: 0 / 1 Ağustos 2017 18:32
‘Sanayiciye  güvenim tam’
-A +A

AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler ile bir araya geldi. Milletvekili Günay, ekonomiye ve Eskişehir’e yatırımcı çekmek için yürütülebilecek çalışmalara dair değerlendirmede bulundu. Ekonomi güven endeksinin Temmuz’da bir önceki aya göre yüzde 4.5 artarak 103.4 değerine yükseldiğini belirten Günay, 2017 yılındaki artış trendinin devam ettiğini kaydetti.

‘ALTYAPI YETERLİ’
Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesi için çaba gösterdiklerini kaydeden Günay, kadın istihdamının artırılması ve dezavantajlı grupların ekonomiye kazandırılması için yürütülen Toplum Destekli Aile Merkezleri (TADEM) projesinin, pilot il olan Eskişehir’de başarıyla sürdürüldüğünü dile getirdi. 5 ay gibi kısa sürede 2000’den fazla kadın ve gence meslek ve beceri kursları verildiğini kaydeden Günay, projeyi tüm Türkiye’de yaygınlaştırmayı hedeflediklerini ifade etti. Ülkemizde ve şehrimizde kapsayıcı inovatif politikalar uyguladıklarını belirten Günay, bu politikaları kapsayıcı büyüme modelinin bir parçası olarak gördüklerini ve hayata geçirdiklerini dile getirdi. Milli imkanlarla üretilmesi planlanan Altay Ana Muharebe Tankı’nın motorunun Eskişehir’de imal edilmesi görüşlerine de destek veren Milletvekili Günay, Eskişehir’in milli tank motorunu üretebilecek bilgi birikimi ve teknik alt yapıya sahip olduğunu söyledi. Eskişehirli sanayiciye büyük güven duyduğunu ve her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirten Günay; Eskişehir’in katma değeri yüksek, AR-GE ve İnovasyon odaklı bir merkez olması gerektiğini sözlerine ekledi.

‘YATIRIMLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ’
ETO Başkanı Metin Güler ise, Eskişehir’in köklü üretim tecrübesi, yüksek teknoloji odaklı sanayisi ile büyük yatırımlara hazır olduğunu belirterek, Eskişehir’e yeni yatırımlar kazandırmak için çalıştıklarını söyledi. Eskişehirli sanayicilerin milli tank projesinin motorunu üretmeye talip olduğunun altını bir kez daha çizen Güler, Eskişehir’in başarıyla bu projenin üstesinden gelebileceğine dikkat çekti. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti