‘Şehirde kültürel ambiyans harika’

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’i ziyaret eden Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Cooter, yaptığı gezi sonrası Eskişehir’de gerçekleştirilen projelerin bir bütün halinde çok iyi planlandığını belirterek, “Burada insanlar için harika kültürel bir ambiyans yaratılmış” dedi.

Güncel Hit: 162 / Yorum: 0 / 22 Temmuz 2017 18:54
‘Şehirde kültürel ambiyans harika’
-A +A


Kanada ve Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmek için Eskişehir’e bir dizi görüşme yapmak için gelen Ankara Büyükelçisi Criss Cooter, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından makamında ağırlandı.Görüşmede Büyükelçi Cooter ve Büyükerşen yapılabilecek işbirlikleri konusunda fikir alışverişinde bulundu. Ziyaret sonrası, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Kurtuluş Müzesi, Kurşunlu Külliyesi, Kentpark ve Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nı gezen Büyükelçi Cooter, bol bol fotoğraf çekti.
Eskişehir’e ilk kez gelen Büyükelçi Criss Cooter, kent hakkında çok iyi şeyler duyduğu için geldiğini vurgulayarak, “Buradan ayrılırken üç fikirle gideceğim. Birincisi, Başkan Büyükerşen, gerçekten şehrin insanına sahip çıkmış. Burada insanlar için harika kültürel bir ambiyans yaratılmış. Beni etkileyen diğer bir şey kültüre, tarihe ve eğitime önem vermeniz. Saygı duyulması gereken bu üç şey; tarih, kültür ve eğitim hep birlikte yol alırlar. Müzelere, parklara yaptığım gezilerde bu düzeni ne kadar iyi planladığınızı gördüm. Bütün bunlar tek başına değil, hepsi birlikte olunca çok anlamlı. Bunun için kenti çok iyi projelerle planladığınızı görüyorum” diye konuştu.
Ziyaretin asıl nedeninin Kanada ile Eskişehir’in birlikte neler yapabileceğini görmek olduğunu söyleyen Büyükelçi Cooter, “Ticari anlamda işbirliği yapabileceğimizi düşünerek geldim. İş adamlarıyla bunları belirledik. Fakat daha sonra kültür ve sosyal yaşamın ne kadar güzel olduğunu gördüm. Özellikle de Başkan Büyükerşen ile görüşmemizde film yapımı alanında da işbirliği yapabileceğimizi anladım” şeklinde konuştu. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti