‘Sorumluluk Karayollarının’

Güncel Hit: 171 / Yorum: 0 / 9 Temmuz 2017 20:19
‘Sorumluluk Karayollarının’
-A +A


İl Sağlık Değerledirme toplantısına katılmak üzere Eskişehir’e gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, inşaatı devam eden iki yeni hastanenin yol ve ulaşımından Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlu olduğunu söylemişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yolların Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğunda olduğunu söyledi.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın, iki yeni hastane inşaatında yapılmakta olan iki hastanenin yol ve ulaşım sorumluluğunun Büyükşehir Belediyesi’nde olduğu halde yolları yapmadığı ve bunun üzerine yolların Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapıldığı yönündeki açıklamalarına Büyükşehir Belediyesinden yanıt geldi.
GERÇEĞİ YANSITMIYOR
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Sağlık Bakanı Akdağ’ın yanlış bilgilendirildiğini bildirdi. Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın, Eskişehir’de yapımı süren iki yeni hastane inşaatında Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlu olduğu halde yolları yapmadığı ve bunun üzerine yolların Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapıldığı yönündeki açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. Şöyle ki Eskişehir’de yapımı devam eden her iki hastane inşaatı da Ulaştırma Bakanlığının mülkü olan ve Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğunda bulunan devlet yolu üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle bu yol üzerinden, yani bir diğer deyişle Çevre yolu üzerinden ya da altından hastaneye yapılacak her türlü köprülü kavşak ya da bağlantı yolunun yapımı da Ulaştırma Bakanlığı’nın sorumluluğundadır.”
YANLIŞ BİLGİLENDİRİLDİ
Açıklamada, “Hastane yollarına ilişkin, “Şehir içi yollarının yapımı belediyelere aittir ancak Büyükşehir Belediyesi bu yolları yapmadığı için yollar Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılmıştır” şeklindeki bir açıklamayla Sayın Sağlık Bakanı’nın yanlış bilgilendirildiği anlaşılmaktadır” denildi.
TRAMVAY GİDECEK
Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan 71 Evler Mahallesinden hastaneye ulaşımı sağlayacak olan yolun yapımına başlandığını ve sathi kaplama işlerini kısa süre önce tamamlandığını belirten yetkililer; “Yine aynı hastaneye tramvay şebeke hattı inşaatı için de proje çizim çalışmalarına başlanılmıştır. Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tarafından, yeni tramvay hattının inşasında gerekli olan finansmanın sağlanması için Büyükşehir Belediye Meclisi’nden borçlanma yetkisi talep edilmiştir. Plan ve bütçe komisyonunda çoğunluğu oluşturan AK Partili üyelerden bu talebi karşılar nitelikte bir karar Meclis gündemine hala getirilmemiştir. Daha önce Büyükşehir Belediyemize ait pek çok konuyu engelleyen AK Partili Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri bu projeyi de engellemezlerse tramvay şebeke hattının, hastane inşaatının tamamlanmasından önce bitirilmesi planlanmaktadır. Sayın Bakanın dediğinin aksine Eskişehir’de belediye hizmetleri belediyemiz tarafından değil mensubu olduğu partinin meclis üyelerince engellenmektedir. Tüm bu engellemelere rağmen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi halkımıza hizmeti ulaştırmanın bir yolunu mutlaka bulacaktır” ifadeleri kullanıldı. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

00:29 7 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti