‘Sutün’u AKUT kurtardı

Bir kafenin çatısından girerek sütununa düşen yavru kedi, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekibi tarafından kurtarıldı. Yavru kediye ‘Sutün’ adı verildi.

Güncel Hit: 242 / Yorum: 0 / 10 Mayıs 2017 18:14
‘Sutün’u AKUT kurtardı
-A +A


Kızılcıklı Caddesi üzerinde bulunan bir kafede müşteriler, işletme içindeki sütundan kedi sesi duyduklarını belirtti. Kafe personeli, kedi sesinin geldiği yere bakmak için depo ve bodrum katında aramalar yapsa da bir sonuç alamadı. Daha sonra konu bir hayvansever tarafından sosyal medyaya taşınarak, yardım talebinde bulunuldu. Ardından AKUT ekibi ile iletişime geçilerek, durum anlatıldı.
Olay yerine gelen 5 kişilik ekip, önce kafe içerisinde aramalara başladı. Sesin sütun içerisinden gelen yavru bir kediye ait olduğunu tespit eden ekip, ardından bodrum kata inerek burada çalışmalarına devam etti. Yavru kedinin kafe hizasında sıkıştığını belirleyen ekip, tekrar yukarı çıkarak buradan geçen sütunu tekrar matkap yardımıyla deldi. Yine kameralarla iç kısım kontrol edilerek, nihayetinde yavru kediye ulaşıldı. Kedinin zarar görmeyeceği ve çıkarılabilecek şekilde sütun açılarak, yavru kedi dışarı çıkarıldı. Gözlerini yeni yeni açmaya başlayan yavru kediye ilk müdahale yapıldıktan sonra süt verildi. Daha sonra battaniyeye sarılarak, üşümesi engellendi. Yaklaşık 1 saat süren yoğun çalışmalar sonucu çıkarılan yavru kediye ‘Sütun’ adı verildi. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti