“Türkiye’de yatırım yapılamayacak”

Demokrat Parti İl Başkanı Nazım Dölekçekiç, uluslararası değerlendirme kuruluşlarının Türkiye için yatırım yapılamaz şeklinde değerlendirmede bulunduğunu belirterek ekonomi politikasını eleştirdi.

Güncel Hit: 135 / Yorum: 0 / 29 Ocak 2017 18:03
“Türkiye’de yatırım yapılamayacak”
-A +A


Parti binasında üyeler ile bir araya gelen DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç, ülke ekonomisini ve Anayasa değişikliğini eleştirdi. Dölekçekiç, ekonominin bozukluğunu uluslararası değerlendirme kuruluşları yatırım yapılamaz şeklinde değerlendirdi. Dölekçekiç, “Ekonominin kendi kuralları olmasına rağmen siz kimsiniz şeklinde nağmeler gelebilir. Ama bu ekonomiyi düzeltmez. Vatandaşlar pazara gittiklerinde yaptıkları harcamalardan anlayabiliyor. Üretici ile market fiyatları arasında uçurum var. 15 yıllık hükümet tarımı bitirdi” dedi.
Referandumda DP olarak ‘hayır’ oyu kullanacaklarını yineleyen Dölekçekiç, “Parlamenter sistemin karşısına getirilen bir başkanlık sistemi var. Demokrasinin üç unsurundan ikisi yok. Onlar da yasama ve yargı. Bu da başkanın yargı denetiminden uzaklaştırılması anlamına gelir. Biz DP olarak demokrasi için, cumhuriyet için, vatan ve millet için bu siteme hayır, hayır, hayır diyoruz” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Eskişehir yetersiz kaldı

Eskişehir yetersiz kaldı

18:34 17 Mayıs 2017
Bir ömür mutluluklar

Bir ömür mutluluklar

21:29 20 Mayıs 2017
‘AVUÇ AÇMAYIN’

‘AVUÇ AÇMAYIN’

23:59 11 Mayıs 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...