‘Ucu açık bir macera’

Güncel Hit: 161 / Yorum: 0 / 11 Şubat 2017 23:19
‘Ucu açık bir macera’
-A +A


CHP Milletvekili Utku Çakırözer kahvehanelerde vatandaşlarla bir araya gelerek hem Anayasa paketine ilişkin kaygılarını anlattı, hem de kamu kuruluşlarının Varlık Fonu’na devredilmesini eleştirdi. Çakırözer, “Önümüze getirilecek olan bu paket sadece tek adama tüm yetkileri veriyor, Türkiye’nin hiçbir sorununu çözmüyor. Neyin ne olacağı bilinmeyen ucu açık bir macera” dedi.
Emeklilerin yoğunlukta olduğu kahvehanelerde sıkıntıları dinleyen Çakırözer, Anayasa paketine ilişkin şunları söyledi:  “Önümüze getirilecek olan bu paket sadece tek adama tüm yetkileri veriyor, Türkiye’nin hiçbir sorununu çözmüyor. Pakette terör, ekonomi, işsizlik, bozulan eğitim sistemine ilişkin tek bir madde yok. Tüm yetkiler sınırsız, sorgulanmadan tek adama verilerek Türkiye bir maceranın içine sürükleniyor. Neyin ne olacağı bilinmeyen ucu açık bir macera. Biz bu belirsizliğe, maceraya, tüm yetkilerin tek elde toplanmasına karşı çıkıyoruz. Sizlerin de bu belirsizliği kabul etmeyeceğinize inanıyor, sizlerden destek istiyoruz” diye konuştu.
Ziyareti sırasında OHAL altında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye’deki bazı kamu kuruluşları ve büyük şirketlerin Varlık Fonu’na devredilmesini eleştiren Çakırözer, “Milletin, sizlerin vergisiyle, alın teriyle kurulan Ziraat Bankası, PTT, yüz yıllık kuruluşlar Fona devredildi. Devletin yıllarca yaptığı birikim hiçbir şekilde denetlenmeden Varlık Fonu’na devredilerek hem ülkenin, hem yurttaşın geleceği ipotek edildi” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Eskişehir yetersiz kaldı

Eskişehir yetersiz kaldı

18:34 17 Mayıs 2017
Bir ömür mutluluklar

Bir ömür mutluluklar

21:29 20 Mayıs 2017
‘AVUÇ AÇMAYIN’

‘AVUÇ AÇMAYIN’

23:59 11 Mayıs 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...