‘Ucu açık bir macera’

Güncel Hit: 189 / Yorum: 0 / 11 Şubat 2017 23:19
‘Ucu açık bir macera’
-A +A


CHP Milletvekili Utku Çakırözer kahvehanelerde vatandaşlarla bir araya gelerek hem Anayasa paketine ilişkin kaygılarını anlattı, hem de kamu kuruluşlarının Varlık Fonu’na devredilmesini eleştirdi. Çakırözer, “Önümüze getirilecek olan bu paket sadece tek adama tüm yetkileri veriyor, Türkiye’nin hiçbir sorununu çözmüyor. Neyin ne olacağı bilinmeyen ucu açık bir macera” dedi.
Emeklilerin yoğunlukta olduğu kahvehanelerde sıkıntıları dinleyen Çakırözer, Anayasa paketine ilişkin şunları söyledi:  “Önümüze getirilecek olan bu paket sadece tek adama tüm yetkileri veriyor, Türkiye’nin hiçbir sorununu çözmüyor. Pakette terör, ekonomi, işsizlik, bozulan eğitim sistemine ilişkin tek bir madde yok. Tüm yetkiler sınırsız, sorgulanmadan tek adama verilerek Türkiye bir maceranın içine sürükleniyor. Neyin ne olacağı bilinmeyen ucu açık bir macera. Biz bu belirsizliğe, maceraya, tüm yetkilerin tek elde toplanmasına karşı çıkıyoruz. Sizlerin de bu belirsizliği kabul etmeyeceğinize inanıyor, sizlerden destek istiyoruz” diye konuştu.
Ziyareti sırasında OHAL altında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye’deki bazı kamu kuruluşları ve büyük şirketlerin Varlık Fonu’na devredilmesini eleştiren Çakırözer, “Milletin, sizlerin vergisiyle, alın teriyle kurulan Ziraat Bankası, PTT, yüz yıllık kuruluşlar Fona devredildi. Devletin yıllarca yaptığı birikim hiçbir şekilde denetlenmeden Varlık Fonu’na devredilerek hem ülkenin, hem yurttaşın geleceği ipotek edildi” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Güncel
Çalışmalarınızı destekleyeceğiz

Çalışmalarınızı…

16:57 - 19 Temmuz 2017
Güncel
ESKİŞEHİR MODELİ ÖRNEK OLDU

ESKİŞEHİR MODELİ ÖRNEK OLDU

20:56 - 19 Temmuz 2017
Güncel
Anne kız sokakları şenlendiriyor

Anne kız sokakları…

18:53 - 19 Temmuz 2017
Güncel
Ünlü oyunculardan Odunpazarı çıkarması

Ünlü oyunculardan Odunpazarı…

18:52 - 19 Temmuz 2017
Güncel
DAHA AKTİF OLACAKSINIZ

DAHA AKTİF OLACAKSINIZ

18:51 - 19 Temmuz 2017
Güncel
İlk mahsul umut verdi

İlk mahsul umut verdi

18:51 - 19 Temmuz 2017
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti