“YAPMADIĞIM HiÇ BiR ŞEYi SAHiPLENMEDiM”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi’nin yapmadığı hiçbir projeyi sahiplenmediğini söyledi. ESTV’de Cihan Yıldırım ve Murat Taşkın’ın sorularını yanıtlayan Büyükerşen, adaylığı konusunda konuşmanın henüz erken olduğunu söyledi.

Güncel Hit: 299 / Yorum: 0 / 21 Aralık 2016 23:30
“YAPMADIĞIM HiÇ BiR ŞEYi SAHiPLENMEDiM”
-A +A

ESTV’de yayınlanan Soruyoruz programında soruları yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, ülke ve şehir gündemiyle ilgili geniş açıklamalarda bulundu. Ülkenin içinde bulunduğu durumdan, herkes gibi kendisinin de memnun olmadığının altını çizen Büyükerşen, en büyük dileğinin bu zor günlerin bir an önce atlatılması olduğunu ifade etti.
Büyükerşen Eskişehir'de hükümetin yaptığı hiçbir işe 'ben yaptım' demediğini belirterek, "Onların yaptığı hangi işi ‘ben yaptım’ dedim. Hiç böyle bir beyanatım, böyle bir sözüm oldu mu? Çıkıp ‘stadyumu ben yaptım’ dedim mi? Orada bir kavşak yapılmış, kavşağı bizimkiler süslerken Büyükşehir Belediyesi tabelasını koymuşlar. Benim haberim bile yok. Doğru değil tabii ki. Haberdar olduğum zaman ‘kaldırın onu’ dedim. ‘Bu kavşağı biz yaptık’ diye kavşağa da tabela konulur mu? " diye konuştu. 
 
STADYUM 
DOĞRU YERİ YANLIŞ 
Stadyum yerinin yanlış olduğunu söyleyerek, "33 bin kişilik bir stadyum, büyüklüğü doğru ancak yapıldığı yer yanlıştır. Anadolu Üniversitesi'nin kuzeyinde meralar vardı, burada hayvancılık yapılmıyor, stadyumun oraya yapılmasında fayda vardı. BESYO orada, havaalanının bitişiği şehir merkezine 5 dakika mesafede, çevreyoluna yakın, gidiş geliş kolaylığı var, BESYO’nun yanı sıra spor köyü projemiz vardı yakınında. Stadı oraya yaptılar zararı bize dokundu, stadı oraya koyunca rüzgarımızı kesitler optimist kano yarışları yapıyorduk Sazova’da ama artık yapamıyoruz" dedi. 
 
BÜYÜKERŞEN: 
ALLAH BİLİR 
“Önümüzdeki seçimlerde yeniden aday olacak mısınız?” sorusuna yanıt veren Büyükerşen, “Benim önceden bir şey söylemem aslında bütün dengeleri biraz daha alt üst eder. Kavgaları biraz daha arttırır. Allah sağlık versin. Ömrümüzü sağlıklı bir şekilde oraya kadar tamamlayalım. Hizmetlerimizin biteceğini bitirelim. Eksiklerimiz varsa tamamlayalım. Gün gelince ya nasip. Allah ne gösterir, devran ne gösterir bilinmez. Hiç bilmediğiniz zaman bilmediğiniz şeyler oluyor Türkiye’de. Siyasette mühendislik hesabı gibi hesap yapılmaz. Bir sürü insan var. Kimler çıkar daha. Kim bilir ne büyük cevherler vardır. Benden daha iyi adaylar çıkabilir. Bugün ki Türkiye koşullarında ne olacağını kestirmek mümkün değil” diyerek yanıt verdi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti