120 tür canlıyı tedavi ediyorlar

Güncel Hit: 154 / Yorum: 0 / 2 Temmuz 2017 21:53
120 tür canlıyı tedavi ediyorlar
-A +A


Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı Merkezi, Hayvanat Bahçesi’ndekiler ile yaban hayatındaki hayvanların sağlığı için hizmet veriyor.
Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayvan Sağlığı Merkezi, buradaki 120 tür canlının tedavilerini ve hastalıklardan korunmaları için çeşitli çalışmalar yürütüyor. Kan sayım cihazından biyokimya cihazına, röntgenden mikroskoba kadar her türlü donanım bulunan merkez, ufak çaplı bir hayvan hastanesi özelliklerini taşıyor.
Merkez, hayvanat bahçesindeki hayvanların yanı sıra doğada yaralı bulunan ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ulaştırılan hayvanların tedavilerini de üstleniyor. Bugüne kadar geyikten pelikana, flamingodan yırtıcı kuşlara ve kurt yavrularına kadar birçok hayvan, merkezdeki tedavilerinin ardından doğaya salındı.
DAHA DONANIMLI
Hayvan Sağlığı Merkezi Klinik Sorumlusu veteriner hekim Özkan Tarkan, Hayvanat Bahçesindeki hayvanların tedavilerine ve hastalıklardan korunmalarına yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi.
“Birçok hayvan hastanesinden bulunmayan donanımlarla çalışıyoruz” diyen Tarkan, “Kliniğimizde operasyonlar da gerçekleştirebiliriz. Buradaki ilk amacımız hayvan sağlığını korumaktır. Hayvanlarımızın hasta olmamasına yönelik önleyici hizmetler sunuyoruz. Hastalandıklarında da gerekli tedavileri gerçekleştiriyoruz” diye konuştu
‘ÇARE OLUYORUZ’
Tarkan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerinin merkeze doğada yaralı bulunan hayvanların ulaştırdığını bildirdi. Bu hayvanların tedavilerini üstlendiklerini de anlatan Tarkan, şöyle konuştu: “Bölgemizde yaşayan türlerin hemen hemen hepsini burada tedavi ediyoruz. Yaban hayvanlarını doğaya yeniden kazandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Tedavinin ardından uygun bir habitatta doğaya salımlarını gerçekleştiriyoruz. Doğadan gelen çaresiz hayvanlara çare oluyoruz.” AA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti