AKP’de ilk aday adayları: Yapıcı Büyükşehir, Çalışkan Odunpazarı, Durmuş Tepebaşı

Odunpazarı Meclis Üyesi AKP’li Orhan Durmuş Odunpazarı Belediye Başkan Aday adaylığını, Eskişehir İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Yapıcı, AKP kolundan Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday adaylığını ve son olarak Odunpazarı Belediye Meclisi’nin AKP üyesi Zihni Çalışkan ise düzenlenen basın toplantısıyla Tepebaşı Belediye Başkan Aday adaylığını açıkladı.
Bu haber 2013-10-12 16:42:26 eklenmiş ve 1195 kez görüntülenmiştir.

Eskişehir’in çözüm yollarını biliyoruz

12 yıldır parti içinde olduğunu ifade eden Ahmet Yapıcı, adaylığı hakkında açıklama yaparak, kendisine verilecek görevi en iyi şekilde yerine getireceğini belirtti. Yapıcı, “Toplumun önünde olan insanız. 12 yıldır partinin içindeyim. Teşkilat Başkanlığı, İl Başkan Yardımcılığı, İl Genel Meclis Başkanlığı görevlerinde bulundum. Eskişehir’in çözüm yollarını biliyoruz. Eskişehir’e AKP hizmetlerini en iyi şekilde yansıtacağız. Bunun zamanının geldiğine inanıyoruz. Ben 'başkan olayım' iddiasında olmadım. İlk defa kendim bir görevi talep etmiş oldum. Bugüne kadar kendiliğinden oluşan görevlerdi. Gerekli birikimin olduğuna inanıyorum. Verilecek görevi en iyi şekilde yapacağım. Aday olmasam da küsecek değiliz. Partimiz nerede görev verirse biz orada hizmete devam edeceğiz” dedi.

Odunpazarı değişiyor, Eskişehir değişiyor

AKP İl Başkanlığı binasında aday adaylığını açıklayan Orhan Durmuş, Odunpazarı Belediyesi’nin bugüne kadar yaptığı hizmetleri daha ileriye götürmek istediğini belirterek şöyle devam etti: “ Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın, daha modern, daha temiz, daha yeşil bir çevrede yaşamaları, Odunpazarı Bölgesini sosyal aktivitelerin, sanatın ve kültürün merkezi yapabilmek, tarihi Odunpazarı evlerini rehabilite ederek, koruyarak, sahip olunan kültürel mirası gelecek kuşaklara aktarmak ve bu bölgeyi turizmin merkezi yapmak için aday adaylığımı açıklıyorum. Yapılamayanları yapmak ve ulaşılamayanlara ulaşmak için çıktığım bu yolda diyorum ki ‘Odunpazarı değişiyor, Eskişehir değişiyor’.”Konuşmasının ardından Orhan Durmuş AKP İl Başkanı Süleyman Reyhan’a adaylık başvurusunu takdim etti.  

Tepebaşı’nı daha güzel yarınlara taşımak için…

Odunpazarı Meclis Üyesi AKP’li Zihni Çalışkan Tepebaşı Belediye Başkan Aday adaylığını açıkladı. AKP İl Başkanlığı binasında adaylığını açıklayan Çalışkan, akraba ve dostlarının büyük çoğunluğunun Tepebaşı Bölgesinde yaşadığını ve bundan dolayı Tepebaşı Bölgesinin sorunlarını ve beklentilerini çok iyi bildiğini söyledi. Çalışkan yaptığı açıklamada, “ Tepebaşına yeni bir bakış, yeni bir anlayış, daha çok yatırım, daha çok hizmet, yaşam kalitesi ekonomik ve sosyal olarak yükseltilmiş, geleceğe umutla bakan bir Tepebaşı’nı hep beraber yönetmek için, kimseyi kırmadan, dökmeden, ayrım yapmadan, sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde herkesi kucaklayarak hep birlikte Tepebaşı Bölgesini daha güzel yarınlara hazırlamak için aday adayı oluyorum” şeklinde konuştu. Konuşmalarının ardından başvurusunu AKP İl Başkanı Süleyman Reyhan’a teslim etti.  (Esra Yücel)

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Eskişehir SonHaber Gazetesi
© Copyright 2016 Sonhaber.com.tr. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
UA-46374485-1