CHP KENETLENDİ

2014 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlere geri sayımın başlamasıyla birlikte partilerde hareketlilik giderek artıyor. Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Örgütü de çalışmalarını giderek hızlandırıyor. Sonucu merakla beklenen Odunpazarı aday adayları dün biraya geldiler. PM üyesi Gaye Usluer, Milletvekili Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, İl Başkanı Nihat Çuhadar, Kadın Kolları Başkanı Esma Zakire Altınel Odunpazarı İlçe Başkanı Erdal Çakıcıer’in yanı sıra Erman Gölet dışındaki aday adaylarının tümü katılarak, birlik-beraberlik mesajı verdiler.
Bu haber 2013-12-02 18:17:43 eklenmiş ve 844 kez görüntülenmiştir.

“CHP TARİH YAZACAK”

İl Başkanı Nihat Çuhadar, “Aday adayı arkadaşlarımızla birlikteyiz. Bu kadar değerli arkadaşlarımızın CHP’nin belediye başkanlığına aday adayı olması gerçekten partim adına örgütüm adına beni mutlu ediyor. Ben inanıyorum ki CHP Eskişehir’de tarih yazacak. Adaylık süreci tamamlandığı için bugünden itibaren seçim startını vermiş bulunuyoruz. Ben bugün aday adayı olan arkadaşlarımın hepsine başarılar diliyorum” dedi.

“BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

“Genel başkanımız ve hocamızın önem verdiği bir anket çalışması var. Buradaki netice asla ve asla kimsenin iki dudağı arasında değil. Anket çalışması sürüyor. Bu anket sonucunda hangi arkadaşımız çıkarsa Odunpazarı adayı olacak. Hangi arkadaşımız çıkarsa çıksın hep birlikte onun peşinde koşacağız. İki dönemdir çok basit nedenler yüzünde çok güçlü olduğumuz Odunpazarı Belediyesini kaybettik. Birlik ve beraberlik içinde Odunpazarı’nı kazanacağız.”

Süllü aday adaylığını açıkladı

Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu açıklamak  için bir kafede basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya CHP Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer, CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP İl Başkanı Nihat Çuhadar, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Erdal Çakıcıer, CHP Kadın Kolları Başkanı Esma Zakire Altınel ve ayrıca Odunpazarı adayları Erdal Caferoğlu, Ayhan Kavas ve Ali Ulu da katıldı.

Seçim startını verdik

İlk sözü  alan İl Başkanı Nihat Çuhadar, “Aday adayı arkadaşlarımızla birlikteyiz. Bu kadar değerli arkadaşlarımızın CHP’nin belediye başkanlığına aday adayı olması gerçekten partim adına örgütüm adına beni mutlu ediyor. Ben inanıyorum ki CHP Eskişehir’de tarih yazacak ve adaylık süreci tamamlandığı için bugünden itibaren seçim startını vermiş bulunuyoruz. Ben bugün aday adayı olan arkadaşlarımın tümüne başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kim kazanırsa kazansın Odunpazarı için büyük şans olacak

Arından söz alan Jale Nur Süllü, “Türkiye’nin gurur duyulan, kıskanılan şehri Eskişehir’in geçirdiği değişim ve dönüşüm sürecinde yaratıcısı olan bir ekibin parçası olarak 10 yıllık belediye meclis üyeliği deneyimim, 5 yıl belediyede daire başkalığı görevi yapmamla toplam 15 yıllık belediyecilik deneyimimle, Odunpazarı Belediye Başkanlığı görevine talip olmanın gururunu yaşıyorum. Yaşadığım başka gururda CHP gibi bir dev çınarın kolları arasında göreve talip olmam. Beşinci olarak en son yarışa ben katıldım. Kendimi baba evinde gibi hissediyorum. Demokrasiye olan inancımla tüm aday adaylarının şansını eşit görüyorum. Kendimi de diğer adaylar kadar şanslı görüyorum. Kim kazanırsa kazansın Odunpazarı Belediye Başkanı olarak yarışacak arkadaşımın Odunpazarı için büyük şans olacağını düşünüyorum. Odunpazarının uzun ve gururlu tarihinde yepyeni bir sayfa açmak üzere bu dev çınarın kollarında CHP adayı olarak yer almaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Bizim mücadelemiz kendi aramızda değil

“Aday adaylığı değil aday gibi bir konumuz var” denmesi üzerine Süllü, “Kesinlikle öyle düşünmüyorum. Yarışa en son ben katıldım. Arkadaşlarımızın hepsiyle geçmişte birlikte yaşanmışlıklarımız, paylaşımlarımız var. Ben hiçbir zaman bölmekten yana olmadım. Açıkçası özellikle arkadaşlarımızdan rica ettim. Yapacağım basın toplantısında bir bölme şeklinde olmasını planlamadım. Bizim mücadelemizin kendi aramızda olduğunu düşünmüyorum. Mücadelenin karşı tarafa yapılmasını düşündüğüm için özellikle birlikte rica ederek davet ettiM ve beni kırmadılar geldiler. Biz tek bir hedef için çalışacağız. Ben eşit oranda şanslı olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Odunpazarını kazanacağız, iddialıyız

Anket çalışmasının sorulduğu Çuhadar, “Bizim Nur hanımın yanında olmamızın nedeni parti içinde birlik beraberlik mesajını vermek. Zaten bu yaşanan süreçte 4 buçuk aylık bir zaman var. 15 Temmuz’da seçim süreci başladı. Bu zamana kadar aday adayları arasında olumsuzluk olmadı, karalama olmadı. Nur hanımın yasa gereği müracaatı sona kaldı. Destek vermek adına buradayız. Genel başkanımız ve hocamızın önem verdiği bir anket çalışması var. Buradaki netice asla ve asla kimsenin iki dudağı arasında değil. Anket çalışması oluyor. Bu neticede hangi arkadaşımız çıkarsa Odunpazarı adayı olacak. Hangi arkadaşımız çıkarsa çıksın hep birlikte onun peşinde koşacağız. İki dönemdir çok basit nedenler yüzünde çok güçlü olduğumuz Odunpazarı Belediyesini kaybettik. Önümüzde Tepebaşı örneği var. Tepebaşı bir çağdaş kent Odunpazarını görüyoruz. Birlik ve beraberlik içinde Odunpazarını kazanacağız, bu kadar da iddialıyız” diye konuştu.

Anketin sonucu uygulanmazsa istifa ederim

Ardından bir gazetecinin “CHP’nin adayı ankete göre belli olacak, peki genel başkan hayır derse cevabınız ne olacak? İstifa mı edeceksiniz?” sorusu üzerine Çuhadar, “Anket sonucu henüz belli değil. Adaylık kimsenin iki dudağı arasında değil. Örgütün başı olarak buna müsaade etmem. Anketin sonucu uygulanacak. Beni Ankara’ya çağıracaklar. Anket yanımızda açılacak. Sonucun değişmesi mümkün değil.  Anket sonucuna uyulmazsa genel başkan kabul etmezse istifa ederim” dedi. Ardından sorulan, “Yılmaz Büyükerşen anketten çıkan adayla çalışmayacağını söyleyerek kabul etmezse ne yapacaksınız?” sorusuna ise, “Yine istifa ederiz. Aksi halde diğer arkadaşlara haksızlık olur” yanıtını verdi. Çuhadar ayrıca adayların 14 Aralık ya da Ocak ayının başında belirleneceğini söyledi.

Anket sonucuna göre aday belirlenecek

Yılmaz Büyükerşen’in aranızda anlaşın tek aday çıkarın iddialarının sorulması üzerine Süllü, “Anlaşın çekilin gibi bir iddia olması mümkün değil. Hocam kimseyi inandıramıyor ancak bu sene bu işe karışmıyor. Anket sonucuna göre aday belirlenecek” diye yanıt verdi.

Hocanın gözü aydın

Ahmet Ataç bir gazetecinin AKP Büyükşehir adayı hakkında ne düşünüyorsunuz” sorusuna ise “Hocanın gözü aydın. Ama hiçbir seçim kolay değil. Bunu da söylemek lazım. Hoca kırsalda işi biraz sıkı tutarsa seçimi alabilir” diye cevap verdi. (Tuğçe Mertler)

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Eskişehir SonHaber Gazetesi
© Copyright 2016 Sonhaber.com.tr. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
UA-46374485-1