Köprüyü geciktiren belediye değil TCDD

İl Genel Meclisi CHP Grup sözcüsü İshak Gündoğan, TCDD’nin demiryolu hatlarını henüz yeraltına almadığını belirterek, “Demiryollarının bu işi geçe bıraktığından dolayı Eskişehir'deki vatandaşlarımız da oradaki esnaflarımız da mağdur olmuştur” dedi.
Bu haber 2013-12-06 19:16:22 eklenmiş ve 999 kez görüntülenmiştir.

 

İl Genel Meclisi toplantısında Başkan Ahmet Yapıcı’nın gündeme getirdiği İstasyon Köprüsü’nün yıkımı ve yerine yapılacak proje ile ilgili Büyükşehir’in hiçbir çalışma yapmadığına ilişkin çıkışına cevap CHP İl Genel Meclisi Grup sözcüsü İshak Gündoğan’dan geldi. İshak Gündoğan, “TCDD, demiryolu hatlarını henüz yeraltına almamıştır. TCDD bu çalışmaları bitirmediği için demiryolları treni yer altına alacak, üzerine betonu atacak ondan sonra Büyükşehir mevcut projesini yapacak. Demiryollarının bu işi geçe bıraktığından dolayı Eskişehir'deki vatandaşlarımız da oradaki esnaflarımız da mağdur olmuştur” dedi.

TCDD treni henüz yeraltına almamıştır

İl Genel Meclisi 2013 yılı son meclisi dün gerçekleşti. Mecliste gündem öncesi söz alan CHP’li İshak Gündoğan önceki gün Başkan Ahmet Yapıcı’nın daha önceki toplantıda söz ettiği İstasyon Köprüsü’nün yıkımı ve yapılan çalışmalarda Büyükşehir Belediyesi’nin geç kaldığı şeklindeki sözlerine cevap verdi.  Gündoğan, “Önceki gün gündemde mecliste istasyon köprüsü ile ilgili birtakım görüşler beyan edildi. Büyükşehir'in projesi olmadığı sayın başkan tarafından dile getirildi. TCDD treni henüz yeraltına almamıştır. TCDD bu çalışmaları bitirmediği için yapılamıyor. TCDD demiryolu hatlarını yer altına alacak, üzerine betonu atacak ondan sonra büyükşehir mevcut projesini yapacak. Demiryollarının bu işi geç bıraktığından dolayı Eskişehir'deki vatandaşlarımız da oradaki esnaflarımız da mağdur olmuştur. Demiryolu yeraltına alındıktan sonra beton atılacak ve daha sonra Büyükşehir hafif raylı demiryolunu üzerine döşeyecek" dedi.

Cevap yetiştirme gibi bir derdimiz yok

Ardından konuşan Başkan Ahmet Yapıcı, “ Büyükşehir ile ilgili her açıklamamızı bizim arkadaşlarımızın sözcü gibi cevaplandırmaları çok da şık olmuyor. Burası İl Genel Meclisi, Meclis Başkanı bir şey diyor, belediye yetkilileri tarafından verilecek cevap, meclis üyesinden geliyor. Belediye bunu yapacak zaten. Ama ben diyorum ki bir an önce başlarsa erken bitirir. Bu ayın sonunda demiryolları işini bitirecek. Belediye ondan sonra başlarsa bir buçuk ay daha atacak. Şimdiden yapılırsa demiryolları çıktığında hemen yapabilir, vatandaşın da işi kolaylaşır. Ben istiyorum ki 10 günde bitsin. Her iki taraf da çalışmaları yapsın, hattın üzerine doğru gelsin. Hattın üzerine gelene kadar zaten onlar da bitirirler. Bunu belediye çıkıp kamuoyuna anlatsa daha doğru olacak” diye konuştu. (Tuğçe Mertler)

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
eskişehirin karanlık kirli siyaset oyunu
mehmet ömürlü 2013-12-08 19:55:26
çok uzun yıllardır hep aynı siyaset oyunlarıyla karşımıza çıkan eskişehir siyasetçileri aynı yalanlarına çamur atma oyunlarıyla şehri yönetiyorlar biz bunların alayından bıktık yok o engel olmuş yok bu takoz koymuş ya yıllardır siz zıt kutupların zıt siyasetçileriniz hangi biriniz doğru yaptı iki yönetimizde iki ucu b..lu deynek yaptıklarınız hizmetlerin bedelini bizlere fazlasıyla ödediyor ve yapılacak hizmetleri hiçbir zaman mahallelere doğro dürüst yapmadınız yazıklar olsun suçu birbirinize atmakla kurtulduğunuzu aklandığınızı zannediyorsunuz ama iş öyle değil bu kepaszeliği eskişehire yaşatan iki tarafta suçlu kış geldimi yollar kapanır çalışmalar başlar olan vatandaşa olur sizlerin altında makam arabaları var bizler ise eve gitmek için 5 dakikalık yolu 1 saatte gidemiyoruz otobüse binmek için 15 dakika yürümek zorundasın minübüse binmek istesen almaz dolu tranvay arızalı yada çalışmalar yüzünden kepaze olursun biz bu çamuru kime atalım bırakın artık bu siyaseti sizler sınıfta kaldınız bir dönem yaptıktan sonra çekileceksin çamur atmayacaksın bal tutan parmağını yalar demeyeceksin benim mahallemde daha eskart dolumu bile yapamıyorsun tepebaşına yürümek zorundasın bunu görmüyorsunuz utanmadan birbirinizle kavga ediyor çamur atıyorsunuz kaç yıldır birbirinizle mahkemeliktiniz iş yapmasınlar diye mahkemeler sürüncemede kaldı bugüne gelince çocuklar gibi ağlıyorsunuz bunun faturasını siz değil bizler ödüyoruz haram zıkkım zehir olsun bize bu acıları çektirenlere utanın birazda susun artık bırakın her iki tarafta önce adam olmayı öğrenin hizmet nasıl yapılır biz öğretelim isterseniz hepinize yazıklar olsun birkez daha size ancak bu söylenir
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Eskişehir SonHaber Gazetesi
© Copyright 2016 Sonhaber.com.tr. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
UA-46374485-1