2 BAKANLIK 2 SÖZ

Enerji ve Sağlık Bakanlıkları Eskişehir’de iki aileye ‘elektrik ve ilaç’ temini konusunda söz verdi. Sonhaber olarak bu sözlerin takipçisi olacağız.

Güncel Hit: 143 / Yorum: 0 / 11 Haziran 2017 23:59
2 BAKANLIK 2 SÖZ
-A +A


50 yıllık umut
 
91 yaşındaki Hesna Usu’nun 50 yıldır elektriksiz yaşadığı haberi yetkilileri harekete geçirdi. Birçok telefon alan Hesna nene, şimdi elektriğinin bağlanacağı günü bekliyor. 

1967 yılında taşındığı evine o gün bugündür elektrik alamayan 91 yaşındaki Hesna Usu’nun yapılan haberi sonrasında yetkililer harekete geçti. Bugüne kadar ilkel yöntemlerle evini aydınlatan ve buzdolabı olmadığı için yiyecekleri bozulan Hesna nenenin tek isteği elektrik. Artık umudu olduğunu söyleyen Hesna nene, “Gelenler duymuşlar, görmüşler. Yardım etmek isteyenler oluyor. Umudum var” dedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından konuyla ilgili bir telefon aldıklarını söyleyen Hesna Usu’nun oğlu Durmuş Usu ise, “Bakanlıktan aradılar. Müracaatta bulunup bulunmadığımızı sordu. Bende ‘Bulunduk, ancak aradan zaman geçti’ dedim. Yardımcı olacaklarını söylediler. Geri dönüş yapacaklarmış. Haber sonrasında gelip ziyaret ediyorlar. Haberden sonra umudumuz oldu. Tek isteğimiz elektrik. Benim için de değil, anneme zor oluyor” diye konuştu. İHA
 
 
Evlatlarımızı yaşatalım
 
CHP Milletvekili Utku Çakırözer Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastası 13 aylık Çağan Meriç Demir bebek ve SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Çağan Meriç bebek ve ailesini evlerinde ziyaret eden Çakırözer, “Yüzlerce SMA’lı yavrumuzun için zaman daralıyor. Yavrularımızı birlikte yaşatalım” dedi.
 
Ailelerden hastalığa ilişkin bilgi alan Çakırözer, SMA Tip1 hastası Çağan bebeğin hastalıkla mücadelesini dinledi. Ailelerin isteği üzerine Derneğe üye oldu. Hastalığın tedavisi ve ilaçların devlet tarafından karşılanması için Sağlık Bakanlığına çağrıda bulunan Çakırözer, “Sadece Eskişehir’imizde değil Türkiye’nin dört bir yanında yüzlerce SMA’lı yavrumuz ve aileleri hayata tutunmak için mücadele veriyor. Dileğimiz SMA hastası yavrularımız için gerekli olan ilacın Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bizim ülkemizde de karşılanması. Sosyal devlet bunu karşılamak zorunda. Çocuklarımızın bekleyecek zamanı yok. Gelin evlatlarımızın yaşatılması için birlikte mücadele verelim” diye konuştu. Sağlık Bakanlığı tarafından SMA hastalarına müjde olarak verilen haberi değerlendiren baba Demir ise, “Sağlık Bakanlığı tarafından 114 hasta için ilacın karşılanacağına ilişkin haberler basında yer aldı. Ama ne Eskişehir’den ne de diğer illerden hiçbir aile çağırılmadı, bizlere bilgi verilmedi. Sağlık Bakanlığından haber alamıyoruz. Bizler evlatlarımızın yaşatılmasını istiyoruz” diye konuştu. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti