32 MİLYON TL LAZIM!

Eskişehirspor’da Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Gül, basın toplantısında, yeni sezon öncesi transfer yasağının kalkması ve puan silme cezası almaması için 32 Milyon TL’ye acil ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Spor Hit: 402 / Yorum: 0 / 8 Haziran 2017 18:45
32 MİLYON TL LAZIM!
-A +A

“Geçmiş yönetimden”
Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Gül ve Genel Sekreter Erdal Şahbaz basın düzenledi. Gül toplantıda, “Önümüzdeki sezonla ilgili acil yapılması gerekenler var. TFF'den gelen transfer yasağını kaldırmamız için bugün itibarıyla 21 milyon liraya ihtiyacımız var. FIFA ve UEFA'ya ödenmeyen borçlar nedeniyle gönderilmiş 11 dosyayı da kaldırmamız için bugün itibarıyla 11 milyon lira gerekiyor. Bu dosyaların ve borçların hepsi bizden önceki yönetimden kalan hocalar ve oyunculara aittir” dedi.
 
“Borç 40 milyon TL azaldı”
Göreve geldikten sonra kulüp olarak geçtiğimiz sezon 40 Milyon TL gelir elde ettiklerini ve bu parayla da eski borçların bir kısmını ödediklerini belirten Gül, “Aktifbank’a olan borcu 40 milyondan 28 milyona indirdik. Spor Toto, İddiaa geliri bize bir kuruş gelmiyor. Halen 2 milyon lira Spor Toto’dan isim hakkı alacağımız var. Bu gelirlerin hepsi Halk Factoring’e 20 milyon liraya temlik edilmiş. Bu 14 milyona indi. 2 milyon da mahsup edilirse 12 milyona iner. Vergi yapılandırmasında taksitlendirmeyi ödüyoruz. En son 31 Mayıs’ta taksitimizi ödedik. 50-60 milyon liralık bir borçtur bu. Yönetimimizin bulduğu 40 milyon lira ile borçlar azalttı” diye konuştu.
 
 
“Eskilerin alacakları var”
Gül, “Samet Aybaba, Ertuğrul Sağlam, Selçuk Erdoğan, Burak Sadık Dilmen, Fehmi İbiş, Yılmaz Bal, Ersin Aka, Emre Özbayar, Musa Davrim, Güven Sabaz gibi hocalara borçlar var. Ayrıca Birol Parlak, Sezgin Coşkun, Onur Bayramoğlu, Gekas, Serdar Özkan, Deniz Topçu, İshak Doğan, JuniorDossa, Okriasvili, Hadzic, Causic, Özgür Çek, Erkut Şentürk, Ali Şaşal, Emre Güral, Anıl Karaer, Alpaslan Öztürk, Lawal, Mongango, Kıvanç, Engin Pekdemir, Nadir Çiftçi, Sinan Ören, Aytaç Öden, Berkay Tabanlı, Jordi Figueras alacakları var. Kesinleşmiş TFF’den borçların ödenmesi gerekiyor.
 
Şahbaz: Çok üzgünüz
İsmail Hakkı Gül, “Bunun yanında Toko, Khalifa, Funes Mori, Bienvenu de alacaklı durumunda. Konyaspor’dan kiralık oyuncu alınmış o da duruyor. Deniz Topçu’nun yetiştirme parası için Frankfurt kulübüne 200 bin avrodan fazla para ödedik” dedi. Genel Sekreter Erdal Şahbaz ise Süper Lig'e çıkma hedefini gerçekleştirememekten duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti