ÖZEL OKULLARDA FİŞLEME

Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatıyla ilimizdeki özel okul ve dershanelere giden müfettişlerin öğrenci ve velileri sorgulaması tepkilere neden oldu. Bu çağdışı uygulamayla özel eğitim kurumlarında fişleme yapılırken, veli ve öğrenciler muhbirlik yapmaya zorlandı.
Bu haber 2014-03-14 19:49:11 eklenmiş ve 1053 kez görüntülenmiştir.

TEPKİ TOPLADI

Başta Cemaate yakın okul ve dershaneler olmak üzere özel kurumlara giden müfettişlerin, öğrencileri üçerli gruplar halinde bir odaya alarak sorguladığı iddia edildi. Müfettişlerin öğrencilere, “Bu kurumda Başbakan aleyhine propaganda yapılıyor mu? Burada siyasi propaganda yapılıyor mu? Öğretmenler,  okul ve dershane yöneticileri Başbakan aleyhinde konuşuyor mu?” diye sorular sorduğu öne sürüldü. Müfettişlerin sorgulamalarda, bir eğitimci gibi değil de polis gibi davranması tepkilere neden oldu.

 

ZORLA İMZALATTIRILDI

Sırf öğrenciler değil, velilerinde okula ve dershanelere çağırılarak, sorgulandığı öğrenildi. Velilere de, dershane ve okulda siyasi propaganda yapılıp yapılmadığı konusunda bilgilerinin olup olmadığı sorulduğu iddia edildi. Velilerin ifadelerinin bir tutanak altına alınarak, onlara zorla imzalattırıldığı öne sürüldü. Velilerin istemelerine rağmen, imzaladığı tutanağın bir örneğinin verilmediği belirtildi. Bu çağdışı uygulamayla öğrenci ve veliler muhbirlik yapmaya zorlanıyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL HABERLER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Eskişehir SonHaber Gazetesi
© Copyright 2016 Sonhaber.com.tr. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
UA-46374485-1