50 MİLYONLUK ALAN ÇAY BAHÇESİ OLUR MU?

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, ES TV’deki Soruyoruz programında Murat Taşkın ve Cihan Yıldırım’ın sorularını yanıtladı.

Güncel Hit: 501 / Yorum: 0 / 24 Mayıs 2017 22:44
50 MİLYONLUK ALAN ÇAY BAHÇESİ OLUR MU?
-A +A


Yılmaz Büyükerşen’in isteğiyle Espark yanındaki alanın yeşil alan yapılmasına da tepki gösteren Ataç, “50 milyonluk arsa üzerinde çay bahçesi adama gülerler. 50 milyonluk alanı sen nasıl yeşil alan yaparsın arkadaş? Yeşili çok seviyorsan Haller Gençlik Merkezi karşısındaki alanı neden otel alanı yaptın?” ifadelerini kullandı.Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç, kendisini eleştiren CHP İl Başkanı Özkar ve Odunpazarı İlçe Başkanı Sallarel’e “Kusura bakmasınlar ama herkes haddini bilsin. Herkes ölçüsüne göre konuşsun. Konuşmasın, susmak bence daha iyi. Yani konuşup da saçmalayacağımıza konuşmayalım, susalım. Ben onlara uyup da bir şey yapmam. Ben işime bakarım, neticelere bakarım, vatandaşla olan ilgime bakarım” diyerek tepki gösterdi.Başkan Ataç, şöyle konuştu: “Ben inan üzülüyorum. Şimdi bu arkadaşlar acaba belediye başkanları olmasa ne netice alırlar? Bana bi anlatsınlar. Hem il başkanımız hem Odunpazarı’nın ilçe başkanı ne netice alabilirler? Mümkün değil. Mümkünse bana nasıl mümkün olacağını anlatsınlar. Birbirimizin yanında duracağımıza birbirimize çelme takıyoruz. Benim usulüm değil, adabıma uymaz, hiçbir şeyime uymaz. Sen benimle ilgili söylesen ne olacak? Meclis üyeleri için de aynı şey… Onlar konuşuyor halk cevabını veriyor. Bir baksınlar Tepebaşı’ndaki oranlara, başarıya baksınlar. 2007’den beri CHP’nin aldığı oylara baksınlar. Benim 1971’de kaydım var partiye. Ben partiye üye olduğumda Akın Sallerel dünyada var mıydı yok muydu bilmiyorum ama Sinan da kısa pantolanla geziyordu o zaman. Kusura bakmasınlar ama herkes haddini bilsin. Herkes ölçüsüne göre konuşsun. Konuşmasın, susmak bence daha iyi. Yani konuşupta saçmalayacağımıza konuşmayalım, susalım. Ben onlara uyupta bir şey yapmam. Ben işime bakarım, neticelere bakarım, vatandaşla olan ilgime bakarım. Ama il başkanımızdır olsun, yapsın işini ama bir genel başkanın altına otobüs verip ‘git Türkiye’yi dolaş, miting yap… Ciddi rakibi de olan biri Muharrem İnce… O da başarıyla birçok yerde miting yaptı. Eskişehir’e geldiyse nasıl korsan olur ya? Onu bi anlatsınlar. Genel başkanın üstünde mi arkadaşlar? Yola genel başkan yetkisiyle çıkmış.”
İL BAŞKANI ESKİŞEHİR’İ KUCAKLAMALI
CHP Odunpazarı Danışma Meclisi Toplantısı’nda Ataç’a yöneltilen bir eleştiri de referandum çalışması adı altında delege çalışması yaptığıydı. Ataç, iddiaları “Bunu da anlamıyorum. Birçok belediye başkanı başka illere gitti. Beşiktaş Belediye Başkanı Adıyaman’a gitti. Gidip 3-4 gün kaldılar, orada çalıştılar. Benim Odunpazarı’nda referandumu anlatmamın ne sakıncası var? Kendileri de geldiler, Çukurhisar’a geldiler, başka taraflara geldiler. Biz ağzımı açıp bir şey söylemedik. Oradan bir dernek davet ediyor ‘ya ben gelemem kusura bakmayın bizim il başkanı kızar mı’ diyeceğim. Ben gidip oradaki insana CHP adına ama partiyi hiç kullanmadık biliyorsunuz referandumu anlatacağım.  Ve gittiğimiz yerlerde kapılardan insanlar giremiyordu. Doluyordu her yer… Ana baba günü oluyordu. Kötü mü iş yaptık yani. Ben partinin Emek’teki adamını bilmem, sorumlusu bilmem. Ben onu yapsaydım geçen seçimde yapardım. Bende sokaklara atlasaydım, meydanlara atlasaydım tavrım daha farklı olurdu. Ama öyle bir şey yapmadım. Kongreleri daha gündemime almadım. İl başkanının Eskişehir’i kucaklaması lazım” diyerek yanıtladı.HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti