ADALETSİZLİKLERİN RESMİ BELGELERİ

ES TV Genel Yayın Yönetmeni Soner Yüksel’e konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt; elindeki dosyayı göstererek “Bu dosya Odunpazarı Belediyesine karşı yapılan adaletsizliklerin resmi belgeleridir” dedi.

Güncel Hit: 228 / Yorum: 0 / 29 Haziran 2017 23:59
ADALETSİZLİKLERİN RESMİ BELGELERİ
-A +A

Kurt,  elindeki dosyayı göstererek “Bu dosya Odunpazarı Belediyesine karşı yapılan adaletsizliklerin resmi belgeleridir” diye konuştu. Kurt, şöyle konuştu: “Bunları bir gün herkese tek tek anlatacağım. Gerçekten saçma, gerçekten yanlış, gerçekten çok özür dileyerek söylüyorum iktidara kraldan çok kralcı görünmeye çalışan bürokratların uygulamaları var. Bundan insanın mahcup olmaması mümkün değil.”

BUNLARI GARİPSİYORUM
Kurt, şöyle devam etti: “Geçen gün mesela Kızılay ile ilgili bir olay oldu. Kızılay bizim Halk Market’te partnerimizdi, geri çekildi. Şimdi ben Kızılay başkanına bir şey demiyorum. Çünkü Kızılay başkanının hangi baskılarla bunu imzaladığını tahmin ediyorum. Rahatsızdı, bize ‘aman benim ismimi fazla dillendirmeyin’ diyordu. Dillendirmememize rağmen bu fesih söz konusu oldu. Biz onunla ilgili hiçbir şey yapmayacağız. Sıkıştırmayacağız ama gerçekten bunları garipsiyorum.”

KÖY HALKI KULLANSIN İSTEDİK
Kurt, maruz kaldıkları son olayı şöyle anlattı: “Bize bağlı 50 köy var. Bunların 40’ında okullar kapatılmış. Burada 43 okul binası, arazisi var. Bu okul binaları çökmek üzere, harabe olmuş. Bir kısmı Hazine’nin, bir kısmı Milli Eğitim’in… Kimin sorumlu olduğu belli değil. Biz Odunpazarı Belediyesi olarak dilekçe yazıp ‘Okul binalarını bize verin. Biz gerekli bakım ve onarımı yapılım. Köy halkı bunu kullansın. Kimisi muhtar odası yapsın, kimisi kahve yapsın. Bizde halk merkezlerimizdeki öğretmenleri götürüp eğitim yapalım’ dedik. Böyle istedik… Hem binaları kurtaralım hem de halkla kaynaşalım dedik. Bu yönde Vali Azmi Çelik’in talimatı da var. Talebimiz reddedildi.”
 
KOMİKLİK DERECESİNE
Kurt, şunları kaydetti: “Bunlar artık komiklik derecesine gelen şeyler. O nedenle biz merkezi hükümetin memurlarına olan güvenimizi yitiriyoruz. Bu işten Eskişehir zarar ediyor. Şunu mu demek istiyorlar; siz AKP’li belediye başkanına oy vermezseniz size hizmet etmeyiz, ettirmeyiz. Biz her şeye rağmen halkın hak ettiği hizmeti karşılarız, belediyemizin gücü buna yeter, bizim aklımız buna yeter. İstedikleri kadar engellemeye çalışsınlar biz bunları çözeriz. Odunpazarı, Türkiye’nin yaşanabilir beşinci ilçesi olmuştur. Odunpazarı, çevre ve çevreye ulaşım konusunda Türkiye’nin birinci ilçesi olmuştur. O araştırmada Odunpazarı’nın geri kaldığı alanlar hangileri biliyor musunuz? Eğitim, sağlık ve ekonomi... Bunların hiçbiri de belediyenin işi değil. Bize engel çıkarmanın yolları aranıyor. Buna rağmen biz işimizi yapmaya devam edeceğiz. İnşallah yukardakilerin aklı başına gelir.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

ÖZGÜRLÜĞE IŞİD ENGELİ

00:29 7 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti