Adı halk merkezinde yaşayacak

Odunpazarı Belediyesi Erenköy Mahallesinde bulunan Sezai Aksoy Halk Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Güncel Hit: 122 / Yorum: 0 / 11 Temmuz 2017 19:20
Adı halk merkezinde yaşayacak
-A +A


Sosyal demokrat, halkçı bir anlayışı benimseyen Odunpazarı Belediyesi, 75. Yıl Mahallesi Selami Vardar Halk Merkezi’nin ardından Erenköy Mahallesinde Halk Merkezi açtı. Eskişehir Eski Belediye Başkanlarından Sezai Aksoy’un adının verildiği Halk Merkezinin açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Deniz Demirbilek, Erenköy Mahalle Muhtarı Abdil Bulut, Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, daire müdürleri Sezai Aksoy’un ailesi ile çok sayıda vatandaş katıldı.
‘ONORE EDELİM İSTEDİK’
Erenköy Mahallesi Sezai Aksoy Halk Merkezi’nin açılışında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Erenköy Mahallesine kurdukları halk merkezine Sezai Aksoy’a karşı vefa borçlarını ödemek için Sezai Aksoy adını verdiklerini söyledi. Başkan Kurt şunları söyledi: “Bu kente kim bir tuğla çaktıysa, kim iyi bir hizmet yaptıysa takdirle karşılanır. Sezai Aksoy Eskişehir’e önemli hizmetler yapmış bir belediye başkanıdır. Umarım ona yakışır bir halk merkezi olur. Bu bölgede Sezai Aksoy’u tanıyan çok sayıda Seyitgazili hemşehrimiz var, bu nedenle onları onore edelim istedik ve bu halk merkezine Sezai Aksoy adını verdik. Umarım Erenköylüler burada her türlü sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilir, her türlü çareyi bulabilir.”
‘HİZMET AŞKI KEMİKLERİNE İŞLEMİŞTİ’
Açılışta konuşma yapan isimlerden biri de Sezai Aksoy’un kızı İnci Aksoy oldu. Babasının adının halk merkezinde yaşatıldığı için Başkan Kurt’a teşekkür eden Aksoy, “Eskişehir sevdası ve hizmet aşkı babamızın kemiklerine kadar işlemişti. Biz de bunu hissederek büyüdük. Onun bu değerlerinin bu merkezde yaşayacağına inanıyoruz” dedi. Aksoy konuşmasının ardından günün anısına Başkan Kurt’a bir plaket takdim etti.
Konuşmaların ardından Sezai Aksoy Halk Merkezi’nin açılışı gerçekleştirdi. Başkan Kurt ve Sezai Aksoy’un ailesi açılışın ardından Halk Merkezini gezi. Başkan Kurt, Sezai Aksoy’un ailesi ile Sezai Aksoy Halk Merkezi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti