AKP’LİLERİN HUYU BU!

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi hakkında Sonhaber’e konuştu. Projeye ‘hayır’ diyeceklerini belirten AKP’li meclis üyelerine de “Arkadaşların genel huyu bu” diye seslenen Kurt; “Tarihin yargılayacağı sayfalarda yerlerini alırlar” dedi.

Güncel Hit: 325 / Yorum: 0 / 5 Şubat 2017 23:59
AKP’LİLERİN HUYU BU!
-A +A


Odunpazarı Belediyesi tarafından hazırlanan “Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” 1 Şubat Çarşamba günü düzenlenen toplantı ile Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde masaya yatırılmıştı. Proje detaylarının anlatıldığı tanıtım toplantısına Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra hak sahipleri ve proje sorumluları da katılmıştı. Proje maketi ve görsellerinin kullanıldığı toplantının ardından alınan geri dönüşler hakkında Sonhaber’e konuşan Kurt, “Bu projenin doğrudan muhatapları ya da hak sahipleri açısından çok yüksek bir oranda kabul gördüğünü hissediyorum” dedi.
AKP’li belediye meclis üyelerinin projeye ‘hayır’ diyeceklerini beyan etmesine de değinen Kurt, “Bazı görüşmelerimizden almış olduğumuz dönüşler bu projenin kabul gördüğünü ortaya koyuyor. Yani ilk günden yüzde 80’ler oranında destek aldığını tahmin ediyorum. AKP’li arkadaşlarımızın genel huyu, genel tavrı ve siyaset anlayışı bu maalesef. Daha ilk günden ‘hayır’ derseniz, bu projeyi yaptırmamak istediğiniz anlamına gelir. Yine bazı gazeteler var, onlar da kendisini Odunpazarı Belediyesi’nin ‘ak’ dediğine ‘kara’ demek zorunda hissediyor. Dolayısıyla bu ikisinin dışında her şey normal ve güzel ilerliyor” diye konuştu.
Küçük Sanayi Sitesi’nin bulunduğu alanın söz konusu proje ile mevcut görüntüsünden kurtulacağını ifade eden Kurt, “Hedefimiz zaten bu alanı dönüştürmek. Burada herhangi bir olumsuzluk kabul etmemiz mümkün değil. Biz bunun olumlu sonuçlanacağı konusunda tüm mülk sahipleri ile tek tek uzlaşabileceğimize inanıyoruz” dedi.
AKP PROJEYE ‘HAYIR’ DERSE NE OLACAK?
Peki, hak sahipleri ile uzlaşılması ancak AKP’nin projeye ‘hayır’ demesi durumunda süreç nasıl işleyecek? Kazım Kurt bu soruya, “Böyle bir şey olursa çok ayıp ederler. Çünkü bize bu konunun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde tartışıldığı sırada ‘Uzlaşır gelirseniz kabul ederiz’ şeklinde taahhütleri var, beyanları var. Biz o taahhüt nedeniyle bu yola girdik. Şimdi, biz uzlaşıp geldikten sonra ‘Hayır, kusura bakmayın. Biz bunu onaylamıyoruz’ derlerse, onları tarihe şikayet ederiz. AKP’nin bu kararı da tarihin yargılayacağı sayfalarda yerini alacaktır” şeklinde cevap verdi.
Güray ATEŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti