ATAÇ’IN AYAĞINI KAYDIRACAĞIZ!

Kılıçdaroğlu, “Ataç gerçekten güzel şeyler yapıyor. O nedenle hepinizin huzurunda Sayın Başkan’a teşekkür ediyorum. Böyle güzel işler yaptığı için ayağını da kaydıracağız” dedi. Bu sözler “Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Ataç’ı önümüzdeki süreçte daha yüksek bir görevde görmek istiyor” yorumlarına neden oldu.

Güncel Hit: 963 / Yorum: 0 / 20 Nisan 2017 10:39
ATAÇ’IN AYAĞINI  KAYDIRACAĞIZ!
-A +A

HABER: MELTEM KARAKAŞ


Tepebaşı Belediyesi kültür turları kapsamında bu Salı, Esentepe, Sütlüce ve Yeşiltepe Mahallesinde yaşayan kadınları TBMM’ye götürdü. Ben Tepebaşı’nın bu haftaki Meclis gezisine katılarak hem geziyi gözlemleme hem de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile referandum sonuçları hakkında röportaj yapma şansı yakaladım.

YEMEK, GRUP TOPLANTISI VE BİRE BİR SOHBET
Tepebaşı’nın farklı mahallelerinden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giden kadınlar, ilk olarak Meclis yemekhanesinde öğle yemeği yedi. Ahmet Ataç’ın ve CHP Milletvekili Utku Çakırözer’in kadınlarla tek tek ilgilenerek, rahat ve güvenli bir gezi geçirmesini sağladıkları sohbetin ardından kadınlar, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Toplantısı’na katıldı ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen CHP’liler ile birlikte Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinledi. Toplantının gündeminde referandum sonuçları vardı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’yı sert bir dille eleştiren Kılıçdaroğlu, “Seçim Kanunu’nun 101’inci maddesi: “Arkasında sandık mührü bulunmayan oy pusulaları geçersizdir” diyor. “Geçersiz sayılır” diyor, “Sayılabilir” demiyor, takdir hakkı vermiyor. Kanunda bu kadar açık hükümler olmasına rağmen, “bunlar geçerli olabilir” diye karar alıyorlar. Bu maç ortasında kuralları değiştirmektir; maç ortasında kurallar değişirse o maçın meşruiyeti olmaz, o maç şaibeli bir maçtır. Bu seçimin adı mühürsüz seçimdir, bu seçimin mührü yoktur, mühürsüz seçimdir bu seçim” dedi.

“ATAÇ, BÜYÜK KATKI VERİYOR”
Grup toplantısının ardından Eskişehirli kadınlarla odasında bir araya gelen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, burada kadınlarla sohbet etti.  Eskişehir’i mutlu bir kent yapmanın önemine değinen Kılıçdaroğlu, “İnsanlar bir araya gelmeli, oturmalı, konuşmalı, dertleşmeli, fıkra anlatmalı, sevinçlerini, acılarını paylaşmalı. Bizim en büyük arzumuz o zaten. Bir arada huzur içinde yaşayalım. Ahmet Başkan da buna büyük katkı veriyor. O nedenle hepinizin huzurunda Sayın Başkan’a teşekkür ediyorum bende” dedi.


ESPRİSİ HEM GÜLDÜRDÜ HEM DÜŞÜNDÜRDÜ
Ahmet Ataç’ın güzel işler yaptığını söyleyen ve kadınların huzurunda kendisine teşekkür eden Kılıçdaroğlu’nun yaptığı bir espri ise hem güldürdü hem de düşündürdü. “Başkan gerçekten güzel işler yapıyor” diyen CHP Lideri, “Böyle güzel işler yaptığı için ayağını da kaydıracağız. Gerçekten güzel şeyler yapıyor. Buraya gelmeniz bizim açımızdan da seçtiğiniz milletvekilleri ne iş yapıyorlar, nerede oturuyorlar, konuşuyorlar, bunu da görmeniz lazım. Sandığa gidip oy kullanıyorsunuz ama ne yaptıklarını da bilmeniz lazım” diye konuştu.

SORULARI TEK TEK YANITLADI
Kılıçdaroğlu’nu yakından gördükleri için mutlu olduğunu söyleyen kadınlar da Kılıçdaroğlu’na özellikle işsizlik ve taşeron işçilik hakkında sorular sordu. İktidarın taşeronlara seçim döneminde söz verdiğini fakat hala sözünü tutmadığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Meclis’e hala getirmediler. Bizler de iktidarı hem sıkıştırıyoruz hem de bu işin takipçisiyiz içiniz rahat olsun” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti