Avcı Bakanlık görevini devretti

Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini Numan Kurtulmuş’a devretti.

Güncel Hit: 134 / Yorum: 0 / 20 Temmuz 2017 19:41
Avcı Bakanlık görevini devretti
-A +A


Bakanlar Kurulunda yapılan değişikle Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen Numan Kurtulmuş, görevini Nabi Avcı’dan devraldı. Devir teslim töreninde bir konuşma yapan Avcı, bugüne kadar Başbakan Yardımcısı olarak da yaptıkları hizmetler sebebiyle Kurtulmuş’a teşekkür ederek, “Bugün de bu görevi kendisine devrediyor olmaktan mutluluk duyuyorum” diye konuştu.
Bugüne kadar danışman olarak, Milli Eğitim Bakanı olarak, Kültür Bakanı olarak vazife yapmasına fırsat veren, imkan veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Kültür ve Turizm Bakanlığına atanırken Başbakan Yıldırım’a bugüne kadarki bütün teveccühleri için teşekkür eden Avcı, bütün çalışma arkadaşlarına da teşekkürlerini dile getirdi. Avcı, son olarak Kurtulmuş’a yeni görevinde üstün başarılar diledi.
Görevi devralan Numan Kurtulmuş ise şöyle konuştu: “Kendisi kişiliğiyle, zarafetiyle, bilgisiyle, donanımıyla, kültür adamı sıfatıyla ama devlet adamı sıfatıyla her zaman AK Parti camiasının yol gösterici kişilerinden birisi olmuştur. Çok cerbezeli görünmeyen ama perde arkasında bizim camiamızın sakin güçlerinden biri olan Nabi Avcı’dan bu görevi devralmış olmak benim içinde hem büyük bir onur hem de büyük bir zorluktur.”
Konuşmaların ardından Bakan Kurtulmuş, Avcı’ya ‘hiç’ yazılı bir tablo hediye etti. Kurtulmuş, “Bu hiç, güzel olduğunu zannettiğimiz için seçtik. Bu tür şeyler bir hiçtir. Makamlar, mevkiler her birimiz için bir hiçtir. Asıl olan öte tarafta alnımızın akıyla hesabı verebilmektir. Bunu bir kere daha hatırlatmak için bu hediyeyi takdim ediyorum” ifadelerini kullandı. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti