Avcı Kızılinler’i Araplara tanıttı

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Arap Turizm Örgütü Başkanı Bandar Bin Fahd Al Fuhaid ve Yardımcısı Abdulmecid Kubati’yi kentte ağırlayarak Kızılinler Termal Turizm Bölgesi’ni tanıttı. Arap heyet, bölgeye yapılabilecek yatırımları ilgiyle dinledi.

Güncel Hit: 209 / Yorum: 0 / 8 Nisan 2017 19:09
Avcı Kızılinler’i Araplara tanıttı
-A +A


Bakan Avcı, Arap Turizm Örgütü Başkanı Bandar Bin Fahd Al Fuhaid, Yemen Turizm Bakanı ve Arap Turizm Örgütü Başkan Yardımcısı Abdulmecid Kubati ile beraberindeki heyeti, Bilim Kültür ve Sanat Merkezi'nde kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından Avcı, Al Fuhaid, Kubati ve beraberindekilere, kentteki termal turizm potansiyeline ilişkin sunum yapıldı. Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Avcı, sıkı iş birliği zemini oluşturdukları Arap Turizm Örgütü’nün, İstanbul’da bir büro açacağını bildirdi. Özellikle termal, sağlık ve kaplıca turizmi alanlarına ilgi duyan Araplar için Türkiye’deki yatırım imkanlarını gözden geçirdiklerini anlatan Avcı, şöyle konuştu: “Eskişehir, Afyonkarahisar, Bursa ve Kütahya, bu bakımdan çok zengin imkanlara sahip. Bugün gençlerimizi çok yakından ilgilendirecek bir proje için görüş alışverişinde bulunduk. Bu yıl Türkiye’deki farklı illerde gerçekleştirilecek, Türk-Arap gençlerin buluşacakları, hem elektronik ortamda yarışacakları hem de alışveriş imkanlarının olacağı elektronik futbol festivali dizisi planlıyoruz.”
Arap Turizm Örgütü Başkanı Bandar Bin Fahd Al Fuhaid ise yaptığı açıklamada, “Turizm konusunda sayın Bakanımızı abimiz olarak görmekteyim. İnşallah sayın bakanımızla daha çok görüşeceğiz, işbirliği yapacağız. Arap-Türk turizmi alanında çok hizmetler sunacağız” ifadelerini kullandı.
Yemen Turizm Bakanı ve Arap Turizm Örgütü Başkan Yardımcısı Abdulmecid Kubati ise, “Türk kardeşlerimizle imzalanmış olan protokolü daha aktif hale getirmek için, uygulamak için biz buradayız. Sayın Bakanımıza da teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten biz Türkiye’deki bu deneyimi elde etmek, bunu Yemen’de uygulamak istiyoruz” dedi.
Görüşmelerde Kızılinler Termal Turizm Bölgesi’nin de konuklara tanıtıldığını söyleyen Bakan Avcı, “Burada genel olarak Türkiye ve Arap ülkeleriyle münasebetlerin yanı sıra, Eskişehir’le ilgili de bir sunumumuz oldu. Kızılinler Bölgesi biliyorsunuz tahsis ihalesine çıktı. Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyeleri hudutlarında olan bu Kızılinler bölgeleriyle ilgili de misafirlerimizi ayrıntılı olarak bilgilendirdik. Kendileri de çok yakından ilgi gösterdiler. Ayrıca Kocatepe Üniversitesi Rektörümüz tarafından da Afyon’daki potansiyelle ilgili, bölgeyle ilgili genel potansiyel konusunda da bilgi sunuldu. Bu da bölgemizle ilgili bir çalışma olarak ayrıca yararlı oldu” diye konuştu. Programa,  Vali Azmi Çelik, AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay ile diğer ilgililer katıldı. HM-AA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti