Azerbaycan’da sektör incelemesi

Eskişehir Ticaret Odası heyeti Azerbaycan temaslarını iş adamları ile gerçekleştirdiği toplantı, Türkiye’nin Azerbaycan Büyükelçiliği ziyareti ve mobilya sektörünü inceleme gezisiyle tamamladı.

Güncel Hit: 137 / Yorum: 0 / 16 Mayıs 2017 18:18
Azerbaycan’da sektör incelemesi
-A +A


Eskişehir Ticaret Odası (ETO) heyeti Azerbaycan temasları kapsamında Azerbaycan’da iş yapan Türk firmalar ile de bir araya geldi. Başkent Bakü’de Türkiye ve Azerbaycan İş Adamları ve Sanayiciler İçtimai Birliği’nde (TÜİB) temaslarda bulunan ETO heyeti, Azerbaycan’ın yatırım faaliyetleri, ticaret bölgeler, gümrük vb. gibi kolaylıklar, devlet teşvikleri hakkında bilgi aldı. Toplantıda konuşan TÜİB Başkanı Ali İhsan Genç, Azerbaycan’ın petrol fiyatlarının düşmesi sonrasında üretim politikalarına ağırlık verdiğini ve imalatı teşvik ettiğini kaydetti. ETO’nun ziyaretinin tam zamanında gerçekleştiğini kaydeden Genç, birlik olarak Eskişehirli iş adamlarına destek olmaya hazır olduklarını kaydetti.
Azerbaycan ekonomisi anlattı
TÜİB toplantısının ardından ETO heyeti, T.C. Azerbaycan Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Görüşmede T.C. Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral ve Ticaret Müşaviri Ahmet Ataker ile bir araya gelen ETO heyeti, ülkenin ekonomi stratejisi hakkında bilgi aldı. Büyükelçi Özoral, Azerbaycan’da yatırım ve iş yapan firmalara birçok avantaj sağlandığını belirterek, yatırımcılara aynı zamanda Azerbaycan ile ticaret anlaşmaları yapan diğer Orta Asya ülkelerin de kapılarının açıldığını dile getirdi. Ticaret Müşaviri Ataker ise Ekonomi Bakanlığı tarafından hedef pazar olarak açıklanan Azerbaycan’a daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.
Mobilya sektörünü yerinde incelediler
ETO heyetinin Azerbaycan temasları kapsamındaki son durağı ise Bakü’de mobilya satışı yapan mağazaların bulunduğu bölge oldu. Bölgedeki mağazaları ve mobilya pazarını yerinde görme fırsatı yakalayan Eskişehirli firma sahipleri, tesislerin kira ve satılık bedelleri, ticari hacmi hakkında da bilgi edindi. HM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti