Baro avukatları komisyondan attı

Eskişehir Barosu bünyesinde görev yapan İnsan Hakları Komisyonu üyesi 8 avukat insan hakları savunucularının Büyükada’da gözaltına alınırken yaşanan hukuka aykırılıklarla ilgili açıklama yapacakları gerekçesiyle görevden alındıklarını iddia etti.

Güncel Hit: 297 / Yorum: 0 / 14 Temmuz 2017 19:26
Baro avukatları komisyondan attı
-A +A


Eskişehir Barosu İnsan Hakları Komisyonu’na üye sekiz avukat, bir daha komisyonda görev almamak şartıyla atıldı. Konuyla ilgili bilgi veren Avukat Fatma Girgin, komisyon olarak ilk olarak Enis Berberoğlu, Adalet Yürüyüşü ardından Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile ilgili açıklama yapmak istediklerini fakat baro yönetimi tarafından engellendiğini iddia etti. Son olarak komisyon üyeleri, Büyükada’da Uluslararası Af Örgütü temsilcilerinin toplantı yaptıkları sırada hukuka aykırı biçimde gözaltına alınmaları ve savunma imkânlarından yoksun bırakılmalarına karşı da basın açıklaması yapılmasına karar vermeleri üzerine baro yönetimi tarafından komisyon üyeliğinden çıkarıldıklarını öne sürdüler.
 
SEKİZ AVUKAT ATILDI
İnsan Hakları komisyonu Başkanı Avukat Fatma Girgin, kendisiyle birlikte toplam sekiz avukatın komisyondan atıldığını, altı avukatın da komisyondan istifa ettiğini söyledi. Girgin, “Konuyla ilgili baro yönetim kurulu toplantısında yazılı eleştiri sunduk. Eleştirimize herhangi bir hukuki gerekçe gösterilmeden komisyondan bir daha üye olamamak koşuluyla atıldık. Katılımcı, demokratik ve çağdaş bir baro anlayışı içerisinde kabul edilemeyecek bu görevden alma işlemi, Eskişehir Barosu’nun geleneklerine aykırıdır” dedi.
 
Görevden alınan avukatların isimleri: Fatma Girgin, Neriman Ersin, Nilsu Kesim, Ceren Koçak, Pınar Çelik Arpacı, Serbay Akın, Zafer Kurter, Deniz Eren Dönmez.
 
İstifa eden avukatlar: Heval Yıldız Karasu, Barış İpek, Duygu Akyol, Ozan Güzel, Merve Bahar Çakır, Seçil Çam.
HABER: MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Olumlu gelişmeler var

Olumlu gelişmeler var

19:25 21 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti