Bu kurslar terapi gibi

Kırmızıtoprak Mahallesi Halk Merkezi’nin yılsonu sergisi Kazım Kurt’un da katılımıyla açıldı. Bir sene boyunca kursa katılan kadınlar, el emeği ürünlerini sergileyerek, tüm kadınları Halk Merkezleri’ndeki kurslara katılmaya çağırdılar.

Güncel Hit: 141 / Yorum: 0 / 16 Mayıs 2017 18:23
Bu kurslar terapi gibi
-A +A


Odunpazarı Belediyesi’ne ait Kırmızıtoprak Halk Merkezi’nde kursiyer olan kadınlar bir sene boyunca yaptıkları el emeği ürünlerini sergiledi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un da katıldığı sergide, kadınlar ve eğitmenler yaptıkları ürünler hakkında bilgi verdi. Eğitmen Nuray Çakır, “Kurslarımız Ekim ayında başladı. Mayıs ayında bir sergi ile son buldu. Her yaş grubuna hitap eden kurslarımızda kişi başına 120 çeşit ürün üretilmiştir” dedi.
BURASI GERÇEKTEN HALKIN
Başkan Kurt ise kadınlarla birlikte sergiyi gezerek, sergideki ürünler hakkında bilgi aldı ve “Bu ürünler artık sandıklardan çıkmalı. Kadınlar bunları yapıp sandığa koymayacak artık. El emeği ürünlerinden para da kazanacak. Ben bu ürünlerin çok başarılı olduğuna inanıyorum. Halk Merkezleri her mahallede yapabileceğimiz ölçüde halk ile belediyeyi kaynaştırmak adına kurduğumuz merkezler. Burası gerçekten halkın. Çocuklar ve kadınlar için üretilmiş bir merkezlerdir. Bunu sonuna kadar kullanın” dedi. MELTEM KARAKAŞ

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
EAL öğrencileri İspanya’da

EAL öğrencileri İspanya’da

16:52 28 Haziran 2017
73 OKULA YENİ MÜDÜR

73 OKULA YENİ MÜDÜR

00:01 6 Temmuz 2017
Azmin hikâyesi Gülçin

Azmin hikâyesi Gülçin

23:43 16 Temmuz 2017
ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

ÖNCE KANALLARI TEMİZLESİN

23:59 18 Temmuz 2017
İsim çok aday yok!

İsim çok aday yok!

19:34 10 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti