Bu yürüyüşün sonu aydınlıktır

CHP’nin bayramlaşma programında konuşan Kazım Kurt, Adalet Yürüyüşü’nü eleştirenlere tepki gösterdi. Kurt, “Burada zaman zaman bizim yanımızda zaman zaman AKP’nin yanında nemalananlar şimdi CHP’nin üstüne gitmeye çalışıyor. Hiç bir tahrike gelmeyeceğiz. Bu yürüyüşün sonu aydınlıktır” dedi.

Güncel Hit: 249 / Yorum: 0 / 27 Haziran 2017 18:15
Bu yürüyüşün sonu aydınlıktır
-A +A

HABER: MELTEM KARAKAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), il yönetimi parti binasında bayramlaşmak için bir araya geldi. CHP İl Başkanı Sinan Özkar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen bayramlaşma programına CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Gençlik Kolları Başkanı Deniz Demirbilek ve Odunpazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Sibel Yeşildal katıldı.

MUTLAKA SONUÇ ALMALIYIZ
Bayramlaşma programında konuşan ve CHP’nin liderliğini üstlendiği Adalet Yürüyüşü’nden mutlaka sonuç alınması gerektiğine dikkat çeken Kazım Kurt, “Önümüzdeki süreç ciddi bir mücadele süreci. CHP’lilerin daha uyanık ve diri olması lazım. Biz bu Adalet Yürüyüşü’nden mutlaka sonuç almalıyız. Adalet sadece Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ile ilgili bir olay değil. Türkiye’de hangi alana el atsanız kesin bir adaletsizlikle karşı karşıya kalırsınız. Ama 16 Nisan’dan sonra politika yapma biçimi değişti. Bundan sonra halkla kaynaşan, sokaklarda, çok daha farklı bir CHP olmak zorundayız. Zaten bunu sağladığımız için iktidar kızıyor. Cumhurbaşkanının da başbakanın da muhalefet partisinin de birincil sorunu CHP’nin barışçıl bir direniş ortaya koyan yürüyüşü” dedi.

NEMALANIYORLAR
Devlet Bahçeli ve Doğu Perinçek’i sert bir dille eleştiren Başakn Kurt, “Sanki Devlet Bahçeli ile Doğu Perinçek işi gücü bırakmış CHP’yi eleştiriyor. Size ne. Şimdiye kadar Türkiye’de olan hukuksuzluklara sesini çıkarmayanlar şimdi çarşaf çarşaf CHP’nin eyleminin ne kadar kötü bir eylem olduğunu anlatmaya çalışıyor, biri sağdan biri soldan. Biz aynı çizgiyi devam ettiriyoruz. Biz devrimci, demokrat, parlamenter demokrasiye inanan bir parti olarak aynı çizgide devam ediyoruz. Burada zaman zaman bizim yanımızda zaman zaman AKP’nin yanında nemalananlar şimdi CHP’nin üstüne gitmeye çalışıyor. Hiç bir tahrike gelmeyeceğiz. Bu yürüyüşün sonu aydınlıktır. Burada yapacağımız iş genel başkanımıza destek olup İstanbul’a milyon kişiyi sokmalıyız. Sanıyorlar ki CHP eriyince insanlar MHP’ye, Vatan Partisi’ne gidecekler. Hadi oradan demek lazım. biz kararlı, tutarlı, inançlı bir parti olduğumuzu göstermek durumundayız” diye konuştu.

UMUT GERÇEĞE DÖNÜŞECEK
Adalet Yürüyüşü ile ülkenin geleceğine dair umudunun arttığını ifade eden Özkar ise, “Maalesef bayram kutluyoruz ama buruk geçiyor. Haksız tutuklamalar, cezalar ülkede adalete muhtaç olduğumuzu hak, hukuk, adalet mücadelesini daha güçlü şekilde vermemiz gerektiğini gösteriyor. Genel başkanımızın başlattığı Adalet Yürüyüşü gün geçtikçe her gün büyüyerek on binlerle devam ediyor. Genel başkanımızın kararlı tutumu ve o kararlılığından aldığı güç, her gün 18 – 20 km yol yürümek her babayiğidin harcı değil. Ben bunun bedensel güçten değil inançtan ve yürekten kaynaklı olduğunu düşünüyorum. O yürek olmasa o insan o yolu bu sıcağın altında yürüyemez. Ben halkımızda o mücadeleyi yürütecek kararlılık ve yürek olduğunu biliyorum. Zaten bütün güvencemiz bu. Ülkemizi ayağa kaldıracak, ülkemizi aydınlığa erdirecek, çocuklarımız için güzel bir ülke yaratacak kararlılığa halkımız sahip. Tabi yolda çirkin biçimde saldıranlar, hakaret edenler de oldu. Canları sağ olsun. Herkes bizimle aynı görüşe sahip olmak zorunda değil ama bunlar edep içinde şiddete başvurmadan olmalı. Biz tahriklere kapılmadan barışçıl yürüyüşümüzü sonuna kadar götüreceğiz. Yol boyunca destek olan, araçlardan el sallayan birçok insan da oldu. On arabadan altısı yedisi destek olacak şekilde ize katkıda bulundular. Bu görüntü beni ülkenin geleceği bakımından ciddi anlamda umutlandırdı. Ve bu umut gerçeğe dönüşecek” ifadelerini kullandı. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti