Canlı hediye almayın

Güncel Hit: 218 / Yorum: 0 / 10 Şubat 2017 23:11
Canlı hediye almayın
-A +A


Her yıl 14 Şubat Sevgililer Günü’nden önce çiftler birbirlerine hediye almanın telaşına düşerken, Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Selek, alınacak hediyelerin canlılar olmaması gerektiğini vurguladı.
Birçok çift hediye seçimlerinde kolye, yüzük, bilezik, künye, çiçek gibi cansız eşyalar almayı tercih ederken, bazıları da pet shoplardan kedi, köpek ve kuş gibi canlı hayvanları tercih ediyor. Bu duruma karşı çıkan hayvanseverler canlıların da duyguları olduğunu, hediye olarak satın alınmaması gerektiğini ve çiftlerin istekleri doğrultusunda sahiplenmeleri gerektiğini ifade ediyor.

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Yusuf SeleK, “Hayvan alacak kişinin karakterine uygun olması için hayvan sahiplenecek kişinin kendi alması daha iyi olur. Çünkü böyle durumlarda terk edilmeler çok olur. Sevgililer ayrıldığında ya da iki dost ayrıldığında bu hayvanlardan bıkıp, usanıp, ruh birliği olmaması hayvanları terk etmelerine itiyor. Terk edilmek bütün canlılara çok ağır bir zarar verir. Böyle olunca da evde beslenen kedi köpekler, sokağa terk edildiklerinde nasıl yaşayacaklarını bilemiyorlar” diye konuştu. İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

İŞTE MÜDÜR PUANLARI!

17:10 26 Temmuz 2017
ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

ÜSTÜME DÜŞENİ YAPACAĞIM

19:01 9 Ağustos 2017
Saldırıya 3 tutuklama

Saldırıya 3 tutuklama

18:03 1 Ağustos 2017
Kitap mezatı yapılacak

Kitap mezatı yapılacak

17:32 28 Temmuz 2017
Arşiv
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir ve Eskişehirspor haber video ve yorumlarıHaber Yazılımı Haber Scripti